YouTube da Paylaş Mobil ve Hızlı

| 08 Mayıs 2013 |
YouTube Capture ile Hızlıca Gönderip, Herkesle Paylaşın,

YouTube ‘da günlük olarak 4 milyar civarında video izleniyor. Aylık olarak 800 milyondan fazla ziyaretçisi var. Şu anda telaffuz edemeyeceğim sayıdaki video arşivi, gerekse kullanıcı doğal paylaşımları ve de sektöründe öncü bir servis olması YouTube u hayatımızın içine iyice soktu. Gönderdiği video ile şöhret olanlar veya bu izlenilen videolardan oldukça zengin olanlar azımsanmayacak gibi değil. Peki nerde olursa olsun bu videolarınızı çekip sizde paylaşmak ister misiniz! Google tarafından yazılan YouTube Capture programı, bu işi bizim için oldukça kolay hale sokuyor. Bu uygulama IOS platformunda ücretsiz ve Türkçe dil desteğine sahip. YouTube Capture uygulamasını Apple App Store den ücrtesiz olarak indirip iPhone yada iPad inize kurabilirsiniz. Mayıs 2013 de yapılan son güncelleme ile beraber artık sadece wi-fi üzerinden bağlı iken yükleme işleminin yapılması opsiyonuda eklenmiş durumda. Bu durumda GSM operatörüne veri paketleri için ekstra bir ödeme yapmamıza gerek kalmıyor.

Mobil youtube da hemen paylaşUygulamayı kullanabilmeniz için Google Hesabınız ve Youtube hesabınızın da olması gerekli. Twitter veya FaceBook hesabınız varsa bunlarıda ayarlar kısmından ekleyebilirsiniz. 720p veya 320p seçenekleri ile yapacağınız kayıtlarınızı dilerseniz yatay ekran kilidini de devreye sokarak veya kayıt başlatmak için cihazınızı yatay konuma alarak yapabilirsiniz. Kayıt esnasında ekrandaki sayaç size kaydın süresini gösterecektir. Sayacın dokunduğunuzda kayıt durduruluyor. Artık videonuz yüklenmeye hazır YouTube e videoyu yüklemeden önce dilerseniz renk düzenlemesi, kırpma veya sabitleme gibi opsiyonlarla ince ayarlar yapabilirsiniz. Bunu için sihirbaz çubuğuna tıklamanız yeterli. Video nun Herkese Açık olup olmasınıda ayarlayabilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya iconları üzerinden Google Plus, facebook veya Twitter da daha önce tanımladığınız ayarlarınızla  hızlıca gönderebilirsiniz. Bu aslında videonun usb veya kablo üzerinden PC ye atılması ve tekrar web arayüzü üzerinden tek tek hesaplara bağlanıp paylaşmak gibi zaman alıcı dertlerden kurtarıyor en önemlisi anında paylaşmak bazen çok önemli olabilir. Premium üyeliğiniz yoksa bu süre 15 dakikadır. Çekilen tüm kayıtlar video rulonuza kaydediliyor. Bu nedenle uygulamaya bu yönde izin vermeniz gerekebilir. Android işletim sistemine sahip kullanıcıların bu uygulamayı biraz daha beklemesi gerekiyor.

YouTube Capture Uygulaması Video

https://itunes.apple.com dan Youtube Capture olarak bulabilirsiniz.Kategori: Nasıl Yapılır?

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş