Windows 7 Denetim masasına daha hızlı erişim ve daha kolay yönetim

| 05 Haziran 2011 |


1. Windows 7 Denetim masasına daha hızlı erişim ve daha kolay yönetim

İPUCU Denetim Masası’ndaki kullandığı ­nız nesnelerin kısayollarını ayarlayın. Bu ­nun için bir jumplist oluşturabilirsiniz. Eğer görev çubuğundaki bir uygulamanın simgesine sağ tıklarsanız işletim sistemin ­de sıklıkla kullanılan bu uygulamaların ko ­mutları gösteriliyor. Her zamanki gibi Windows’ta “Başlat / Denetim Masası”na tıklayın. Açılır açılmaz, işletim sistemi, pencere sembolünü araç çubuğunda gösterecek. Bağlam menüsünü çalıştırmak için görev çubuğundaki bu simgeye sağ tıklayın. “En son”‘un altındaki birkaç başlık ve standart menü öğelerinin dışında daha fazla öğe göremeyeceksiniz. Denetim Masası simgesinin üzerine sürükleyin. “Denetim Masası’na Sabitle” uya ­rısı görünür görünmez fare tuşunu bıraka ­rak bu öğeyi sabitleyin. Windows 7 tüm uygulama özelliklerinden jumplist’ler oluşturmaya izin veriyor. Uygulamanız bağlam menüsüne kalıcı olarak yerleşti. Aynı şekilde tüm uygulamaları bu şekilde bağlam menüsüne sabitleyebilirsiniz. Sabitlenmiş özelliği silmek için jumplist’teki öğenin hemen yanında yer alan iğne sem ­bolüne tıklamanız yeterli.

Not: Denetim Masası’nı Başlat Menü’süyle çalışmaktan kurtulmak için sürükle bırak yöntemiyle tekrar görev çubuğuna atabi ­lirsiniz. Böylelikle uygulama kapalı olsa da ­hi görev çubuğunda görüntülenecektir.

Çok detaylı bir konu olduğundan bu sayfaya zaman içinde tekrar düzenlenecektir.Kategori: Yazılım

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş