UpPrev bilgi penceresi WordPress

| 04 Kasım 2011 |


UpPrev Bilgi Penceresi,  Worpress tabanlı sitelere sahip olanların, kullanabilecekleri oldukça güzel bir eklenti. Bu eklenti http://www.wpdestek.com  Tufan Tunç tarafından türkçeye çevrilmiş. Eklentinin özelliği sayfanızı ziyaret eden kullanıcı, sayfa aşağılarına doğru ilerlerken önceki bir yazınızı veya rastgele bir yazınızı ekranda kart şeklinde açması, popup şeklinde bir uygulama olmadığından ziyaretçiyi rahatsız etmiyor belli bir süre ekranda gözüküp kendiliğinden kayboluyor. Eklentiyi indirdikten sonra kontrol panelinde yer alan Eklentiler kısmından yüklüyoruz isterseniz FTP üzerinden /httpdocs/wp-content/plugins dizini içersine yükleyebilirsiniz. Eklentiyi aktive ettikten sonra Görünüm sekmesinden upPrev ayarlarına ulaşabilirsiniz.

Animasyon stili, ekrandaki konumu ve diğer ayarlar burda mevcut. Burdaki çıkıntı sekmesindeki özelliğin anlamı,   örneğin #comments yani yorumlar kısmını baz alarak sayfa %75 aşağı geldiğinde bu pencere ziyaretçiye gösterilsin şeklindedir. Bunun haricinde içerik olarak ve pencerede gözükmesini istediğiniz yazı sayısı gibi özellikleride ayarlamanız mümkün.  

Eklenti adresi : http://wordpress.org/extend/plugins/upprev/Kategori: Yazılım

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş