Ücretsiz Antivirüs Programlarım

| 23 Mayıs 2011 |


Bankacılık işlemlerinden olsun, bilgi paylaşım platformları olsun e-devlet gibi pek çok alanda internet günlük hayatımızın bir parçası artık.Bu durum kullandığımız pc lerin daha güvenli olmasını gerektiriyor.Önceleri programların ve işletim sistemlerin çökmesinen yol açan zararlı virüs yazılımları artık, bilgisayarlarımızın daha yavaş çalışmasına ve güvenlik bilgilerimizin başkalarının eline geçmesi gibi pek çok sonuçlar doğurabilmektedir. Artık antivirüs yazlılımları pc lerimize kurulması gerekli standart programlarımızdan biri haline geldi.İnternette bulacağınız crack edilmiş antivirüs yazılımlarıda kullanmak güvenlik açıkları nedeniyle sakıncalı, bazı yazılımlarsa 30 gün deneme sürümü ile kurulabiliyor. 

Peki ücretsiz antivirüs yazılımları yok mu?

  Ev kullanıcıları ile için ücretsiz sürümleri bulunan popüler yazılımlar tabiki mevcut.

 

  • AVAST FREE ANTIVIRUS 6

işletim sistemi: Windows XP,Vista,Windows7,Linux

www.avast.com adresinden ücretsiz olarak indirebileceğiniz bu yazılım en popüler ve bilindik olanıdır. Ücretli sürümünde yer alan akıllı akış tarama özelliği free versiyonda standart hale getirilmiş.Güvenilir bulunmayan yazılımlar sanal bir alanda test edilip, sonuca göre değerlendiliyor.Kullanıcılardan genel feedback yani geri dönüşlerlerlede başka kullanıcıları benzeri durumlardan kurtarmaya indexlenmiş.Sistemi çok fazla kasmayan yapısı ile iyi bir tercih olabilir.Türkçe dil desteği mevcut.

  • AVG FREE 2011

İşletim sistemi : Windows XP,Vista,Windows7,Linux

www.freeavg.com    

Sade arayüzü ve sunduğu Türkçe dil desteğiyle her seviyeden kullanıcıya hitap eden ücretsiz bir antivirüs yazılımı olarak karşımıza çıkıyor.Program,Link scanner özelliği sayesinde arama motoru sonuçlarında gelen linklerin yanına, o bağlantının güvenli olup olmadığını belirten bir işaret koyarak kullanıcıyı uyarıyor.Gelen ve giden e-postalar da taranarak, bilgisayarlarınızın zararlı içeriklerden ve kötü amaçlı yazılımlardan korunmasını sağlıyor.Program hızlı ve tam olmak üzere iki çeşit tarama seçeneği ile işletim sistemlerinin kök dizinlerini tarayabilir ve zararlı içerikleri tespit edip kolayca temizliyor.

  • AVIRA ANTIVIR PERSONEL

İşletim sistemi : Windows XP,Vista,Windows7,Linux

www.avira.com  

Türkçe dil desteğine sahip olmayan bu program gerçek zamanlı olarak sisteminizi virüslere, solucanlara ve truva atlarına karşı koruyor.Pek çok programın tespit edemediği ve sistemde güvenlik açıklarına yol açan Antirootkit koruması yer alıyor.Phishing yani internet üzerinden kredi kartı ve banka dolandırıcılığa karşı koruma sağlıyor.Önemli bir özelliği ise laptop larda kendini düşük çözünürlükte çalıştırarak düşük performansta kendini optimize ediyor.

  • CLAMWIN

İşletim sistemi : Windows XP,Vista,Windows7,Linux

www.clamwin.com

Gerçek zamanlı bir koruma sağlamayan ticari bir amaç gütmeyen açık kaynaklı bir antivirüs yazılımıdır.Destek amaçlı kullanılabilecek ikinci bir antivirüs olarak düşünülebilir.

  • PC TOOLS ANTIVIRUS FREE 2011

İşletim sistemi : Windows XP,Vista,Windows7,Linux

www.pctools.com

  • COMODO   ANTIVIRUS  

http://antivirus.comodo.com/

İşletim sistemi : Windows XP,Vista,Windows7

  • Microsoft Security Essential ücretsiz ve otomatik güncelleştirmeleri barındıran bu yazılım zararlı yazılımlara karşı kapsamlı bir koruma sağlar. Kullanmanızı öneririm.

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/products/security-essentials

http://windows.microsoft.com/tr-TR/windows/products/security-essentialsKategori: Yazılım

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş