Twitter a yeni tasarım

| 14 Aralık 2011 |


Twitter tasarım değiştiriyor

Sosyal paylaşım platformları kullanıcı çekmek için sürekli değişim halindedirler. Rekabetin yoğun olduğu sektörde kendilerini güncel ve kullanıcı dostu tutmadıkları sürece hayatlarına devam etmeleri mümkün değildir. Normal şartlarda kullanıcıların alışkanlık haline getirdikleri web sitelerinin tasarımlarını değiştirmeleri pek tercih edilmez. Bunun yerine kendilerini güncel tutup yeni eklentilerle kullanıcılara hizmet vermeyi tercih ederler. Bunun bilincinde olan Twitter biraz daha risk alarak yeni bir tasarıma geçmeyi planlıyor. Facebook’un kendisine yeni özellikler eklemesi ve gönderi kelime uzunluğu gibi mevcut özelliklerini arttırması, Google+ ın oyun özelliğini kullanıcılarına sunacak olması Twitterin da bir yenilik getirmesi zorunluluğunu getirmişe benziyor.

Twitter bilindiği gibi bu sene ağustos ayında tasarımını değiştirmişti. Şimdi yıl bitmeden yeni bir tasarıma geçecek olan sosyal paylaşım platformu menülerini de bu tasarım için gözden geçiriyor. Yeni tasarımda menüler Ana sayfa, Keşfet, Bağlan ve Tweet’den oluşacak. Ekranın sağ tarafında tweetlerinizi takip ederken, fotoğraf ve videoları da aynı ekranda görebilirsiniz. Bağlan ekranında kişi arama ve sizden bahsedenler bölümlerini bir arada, Keşfet ekranında hashtag ve trending topic kavramlarını bulabilirsiniz. Twitterin simgesi haline gelen hashtag gündem bölümünde o gündem olan konuları ve konuların neden gündem olduklarını görebileceksiniz.
Twitterın yeni tasarımına herkes den önce geçmek istiyorsanız iOS ve Android işletim sistemli cep telefonlarınızdaki Twitter uygulamasını güncellemeniz yeterli olacaktır. Twitter yazılım ekibi bu uygulamayı güncelleyen tüm kullanıcıların web ortamından önce yeni tasarıma geçeceklerini ilettiler. Bakalım ilerleyen günlerde diğer sosyal paylaşım platformları Twitterin değişikliğine nasıl karşılık verecekler?

Bu yazı konuk yazar IceBlue tarafından yazılmıştır.Kategori: Internet

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş