TV Kumanda Çok Amaçlı Universal

| 01 Mayıs 2013 |
Universal Logitech Kumanda

Kumanda yani uzaktan kontrol hayatımızın her alanında mevcut. Logitech tarafından teknoloji severlerin kullanımına sunulan Harmony Ultimate evrensel kumandası bu alanda oldukça iddalı. Bu alanda uç sayılabilecek bu akıllı kumanda 5.000 farklı marka da toplam 225.000 cihaz arasından 15 cihazı kontrol ve kumandasını destekliyor.

Kumanda Logitech Harmony UltimateBir mac vey pc ye USB ile bağladığımız  kumandaya  harmony arayüz programı ile dilediğimiz cihazların sürücü ve ayarlarını yükleyebiliyoruz.  Kumandayı kullanmadığınız durumlarda bir sarj istasyonu üzerine yerleştirilerek bataryanın daima full olması sağlanıyor.

Kumanda Logitech Harmony Ultimate1

Kumandanın üzerinde 2,4″ lik dokumatik renkli bir LCD ekranda mevcut. Akıllı telefonlardan bildiğimiz dokunarak sayfa çevirilebiliyor. Kumanda ekranındaki iconlar be uygulamar kişiselleştirilebiliyor. TV yi seçtiğiniz yüklü kanalları kendi iconları üzerinden seçebiliyorsunuz. Fiziksel düğmeler de oldukça ergonomik tasarlanmış. Tuşların arkadan aydınlatma özelliği kumandayı karanlıkta dahi kolaylık kullanmanızı sağlıyor. Logitech Harmony Ultimate wifi, bluetooth veya kızıl ötesi gibi iletişim kanalları üzerinden, ev sinema ve  müzik sistemleri, dvd player gibi cihazlarla, hatta daha da ile gidip odanızın akıllı ışık sistemi dahi değiştirebiliyor. Philips hue personal wireless lighting ışık sistemleri uzaktan kontrolle odalara  farklı ışık ambiyansları yaratabiliyor. Bu sistemleri aynı zamanda Google Play Store veya Apple App Store üzerinden indirebileceğiniz bir uygulaması ile de kumanda etmeniz mümkün. Bu Harmony adlı uygulama cep telefonunuz üzerinden ve Logitech kumandanın kontrol edilmesini sağlıyor.

Logitech Harmony Ultimate üniversal kumanda Amerika ve Avrupada piyasa sürüldü. Cihaz şu anda 350$ civarındaKategori: Magazin

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş