Telefon Huawei Ideos UB150

| 19 Ağustos 2011 |


Huawei Ideos UB150,

Segmentindeki cihazlara göre oldukça küçük bir cihaz. 104×54.8×13.5 mm boyutları ve 102 gram ağırlığıyla kompakt kelimesini tam anlamıyla hak ediyor. Cihazın ekranı 2.8 inç boyutunda. 240 x 320 piksel çözünürlüğe sahip ekran, çok etkileyici bir performansa sahip değil. Gene de çoklu dokunmayı desteklemesi bir artı olarak görülebilir. Bu ekranın altında geri, menü, ev ve arama tuşları göze çarpıyor. Bu tuşların altındaysa bir süre önce çoğu Android’li cihazda bulunan fakat bir süredir vazgeçilen fiziksel yön tuşları göze çarpıyor. Bu tuşlar kullanılarak arayüz arasında gezilebiliyor. Küçük ekranda web sayfalarındaki küçük bağlantılara ulaşılmak istendiği zaman bu tuşlar oldukça işe yarıyor.

Bu tuşların iki yanındaysa çağrı cevaplama ve kapama tuşları yer alıyor. UB150 ‘nin sol tarafında ses tuşu yer alıyor. Sol kısmındaysa herhangi bir kontrol yer almıyor. Üstüne baktığımız zamansa 3.5 mm kulaklık girişi ve güç tuşunun yer aldığı görülebiliyor. Cihazın altındaysa MicroUSB girişi ve mikrofon göze çarpıyor. Arka kısımda kamera ve stero hoparlörler göze çarpıyor. 3.2 megapiksele kadar çekim yapabilen kamera flaş desteğinden yoksun. Bu da loş ışık altında yapılan çekimlerin vasat kalmasına neden oluyor. Kapağı aşağı doğru ittiniz zaman karşınıza 1200 mAh lityum-ion pil çıkıyor. Dört saate kadar konuşma süresi sunan pil 220 saate kadar bekleme süresi sağlıyor. SİM kart ve MicroSD kart girişi de pilin altına yerleştirilmiş. Huawei UB150, Android 2.2 sürümünü kullanıyor. Arayüz olarak da standart Android arayüzü karşımıza çıkıyor, Fakat donanım yetersizliğinden olsa gerek üç boyutlu galeri uygulaması cihazda yüklü değil. Ayrıca küçük ekranda daha iyi performans sağlaması için sanal klavye de değiştirilmiş. Daha önce bazı cihazlarda da gördüğümüz Skype klavye cihazda yüklü, Bu klavye özellikle parmağınızı kaldırmadan yazı yazabilmenize olanak sağlamasıyla ünlü. Huawei Ideos UB150, sadece fiyatıyla dikkat çeken bir ürün. 528 Mhz’lik işlemcisi günlük işler için yeterli olabilecek kapasitede olsa da cihaz, özellikle ekran performansı konusunda biraz hayal kırıklığı yaratıyor. Ekran çözünürlüğünün düşük olması birçok uygulamayla uyumsuz olması anlamına geliyor. Gene de uygulama meraklısı biri değilseniz ve işinizi görecek uygun fiyatlı bir cihaz arıyorsanız Ideos U8150 aradığınız cihaz olabilir.

Genel Özellikleri:

Ağırlık: 102 gram
Ekran: 240 x 320 piksel 256 bin renk TFT
İşletim sistemi: Android 2.2 Froyo
Hafıza: 512 MB ROM, 256 MB RAM
Bağlantı: GPRS, EDGE, 3G, Wİ-Fİ, Bluetooth
Fotoğraf: 3.2 megapiksel 2048 x1536
Video: Evet CİF
Müzik: MP3, WMA, eAAC
Tarayıcı: HTML
Pil ömrü : 4/220 saat
Diğer : Değiştirilebilen arka kapakKategori: Cep Telefonu

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş