SoundHound uygulaması ile şarkı adlarını bulabilirsiniz

| 07 Mayıs 2012 |
SoundHound ile şarkı adlarını kolaylıkla bulabilirsiniz. 

Bir yerde dinlediğiniz melodilerin; adlarını, seslendirenleri ve albümlerinine çok kısa bir zaman içinde ulaşabilirsiniz. Bahsedeceğim bu uygulama Version 4.1  iPhone, iPod touch ve iPad Version, 2.8.1 Android işletim sistemlerinde çalışan bir program. App Store veya Android marketten ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Uygulamayı indirip kurduktan sonra;Öncelikle adını hatırlayamadığınız şarkı çalarken Tap Here yazan turuncu düğmeye basın ve telefonunuz dinleme moduna geçerek televiyon, radyo gibi medya ortamlarından gelen sesleri kendi veritabanındaki bilgilerle karşılaştıracak. Bu arada ortamın sessiz olması ve telefonunuzun internet bağlantısı olması önemli faktörler. Kısa bir zaman içersinde SoundHound bize şarkı kimlik bilgilerini bize raporlayacaktır. Rapor bilgilerinde sosyal medya ve paylaşım ortamlarında yer alan bilgiler dahi mevcut. Dilerseniz şarkıyı YouTube üzerinden dinleyebilir veya Twitter daki yazışmalarını okuyabilir. Bu bilgileri yer imlerine ekleyebilir veya Facebook , Twitter gibi ortamlarda paylaşabilirsiniz.  Lycris gibi müzik paylaşım platformundan ilgili bilgilere ulaşabilir ve melodinin zil sesini indirebilirsiniz.

Dilerseniz melodiyi mikrofon simgesini tıklatıp kendiniz mırıldanabilirsiniz. Eğer şarkı sözlerini hatırlıyorsanız yine arama kutusuna bunu yazıp ilgili melodileri listeleyebilirsiniz. Bazen network yoğunluğundan veya ortamdaki aşırı gürültüden dolayı işlemleri tekrarlamanız gerekebilir. Ancak ben denemelerimde oldukça başarılı olduğunu söyleyebilirim.

 

 Kategori: Internet

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş