Sony Ericsson devri kapandi

| 12 Aralık 2011 |


Sony Ericsson devri kapandı !

Yenilenen teknolojiler en çok mobil cihaz sektöründe kendini göstermektedir. Cep telefonu markaları bu teknolojileri kullanıcıların rahatlığını ve cihazların kullanım kolaylığını arttırmak için kullanılırlar. Fakat bu teknolojiye rağmen her cihaz veya marka kullanıcı tarafından benimsenmeyebilir. Cep telefonu sektöründe ilk firmalardan olan Ericsson artık bu sektörden tamamen çekiliyor. 90’ların sonunda en fazla tercih edilen markalarından Ericsson rekabette tek dayanamayacağını anladığında stratejik bir birleşmeye giderek Sony Ericsson olmuştu. Bu birleşmeden sonra piyasada belirli bir kullanıcı seviyesine ulaşan Ericsson Ekim ayının sonlarında Sony tarafından tüm hisseler satın alınarak sektör dışına çıkarıldı.Ericsson şirketi tarafından yapılan açıklamada sadece yazılım olarak destek verdikleri birkaç marka dışında cep telefonu sektöründen çekildiklerini ilettiler. Firma yetkilileri cep telefonu piyasasının gelişmesinde Ericsson’un büyük katkılarının olduğu fakat akıllı cihaz teknolojisinin çıkmasından itibaren bu piyasada hayatının devam ettirmenin çok zor olduğunu dile getiriyorlar.
Diğer taraftan Sony 2012 yılında şu anda Sony Ericsson olan markanın ismini Sony olarak değiştirerek akıllı cihaz telefon piyasasına girmeyi hedefliyor. Aynı anda birden fazla cihazla piyasaya girerek Iphone – Samsung gibi kullanıcı gönlünü kazanmış markalardan müşteri çekebileceğini düşünüyor. 2012 de Sony markası ile göreceğimiz Sony Ericsson ‘un son cihazını World Congress de tanıtacağı Nozomi. Cihaz Ericsson markasının son cihazı olması nedeniyle büyük ilgi göreceğe benziyor. Daha önceden sızdırılan bilgilere göre tasarım konusunda piyasadaki cihazlardan farklı olan Nozomi kullanılırlık konusunda da extra avantajlara sahip olacak.
Akıllı cihaz sektöründe büyümeyi hedefleyen Sony için bile Nozomi ayrı önem taşıyor. Sony kendi ismindeki markaya geçmeden önce kullanıcıları Nozomi ile test etmeyi amaçlıyor. Şimdi merakla beklenen Nozominin piyasadaki başarısı ve Sony’nin akıllı cihaz piyasasına hangi model özellikleri ile çıkacağı. Sanıyorum çok geçmeden teknoloji kulaklarımız bazı fısıltılar duyarak buradan sizinle paylaşmamızı sağlayacaktır.
Bu yazı konuk yazar IceBlue tarafından yazılmıştır.Kategori: Magazin

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş