Site Online Virus Taraması

| 10 Ocak 2012 | 2 Yorum
Sitem de Virus olabilir mi ? Nasıl Anlarım

virusiconÖzellikle içerik yönetim tabanlı websitenize yüklediğiniz eklentiler yolu ile zararlı bileşenler bulaşabilmektedir. Sitenizi veya ziyaret edeceğiniz siteyi analiz etmenizde fayda var.

Önereceğim bu siteye şüphe duyduğunuz dosyaları gönderip, analizini yaptırabildiğiniz gibi, URL bağlantısını verdiğiniz siteyi kontrol edebilirsiniz.

Antivirüs motorları ve web analiz araç çubukları tarafından tespit edilen zararlı içerik barındıran URL ‘leri tespit eden bir web servisi olan  http://www.virustotal.com/ sitesinde

You may prefer to  scan an URL or search through the VirusTotal dataset” yazısındakiscan a URL” tıklatıp ve   kendi sitenizi veya ziyaret öncesi şüphe duyduğunuz siteleri URL adreslerini ilgili alana girip ENTER URL ile kontrol edebilirsiniz. Yada “scan a file” ile dosyayı analize gönderin.

Başka bir kaç alternatif için ise önerim;

  • http://www.avg.com.au/resources/web-page-scanner/ veya
  • http://siteinspector.comodo.com/ olabilir. URL bağlantısınız yapıştırıp, analiz düğmesine basmanız yeterli.

Aşağıda takip eden linki web tarayıcınızın adres bölüme yapıştırın. Bu link size 90 günlük Spam ve Güvenlik Raporu verecektir. Sondaki site adına tarama yapmak istediğiniz site adını yazmanız yeterli olcaktır.

google.com/safebrowsing/diagnostic?site=teknorapor.com

yine http://sitecheck.sucuri.net/scanner/ sitesinden online tarama yapabilir. Yada senelik abone olabilirsiniz. Size spam ve isteginiz dışında isteginiz dışında bazı eklentiler, güvenlik açıkları ve sızmalar neticesinde eklene hack backlinkler ilgili düzenli olarak rapor veren bir hizmeti de var.Kategori: Webmaster

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (2)

Trackback URL | Yorum RSS

  1. Pan dedi ki:

    Evet bende sitelerimi online olarak bu sitelerde taradım.gerçekten güzel tarıyor ayrıntılı rapor veriyorlar.teşekkürler hocam.

  2. Cisco dedi ki:

    merhaba benim sitem de kırmızı görünüyor eskiden başka birinde olduğundan blackliste düşmüş yeniden nasıl temizleriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş