Samsung Galaxy S Advance

| 12 Mayıs 2012 |
Samsung Galaxy S Advance, GT-I90701 GHz çift çekirdekli işlemcisi, tasarımı, arayüz programı ve fotoğraf kalitesi gibi avantajları ile kullanıcı dostu teknolojik bir ürün.  Aslında Samsung Galaxy S III ‘ün piyasaya çıkması beklenirken, Samsung teknoloji severlere S Advance modeli ile bir süpriz yapmış oldu.

Andorid işletim sistemine sahip Samsung Galaxy S Advance boyut olarak 123.2x63x9,69 mm ölçülerinde ve 120 gr ağırlığında seğmentinde oldukça hafif bir telefon sayılabilir. Tasarım açısından oldukça ergonomik dizayn edilen Samsung Galaxy S Advance ‘in elde tutuşu oldukça rahat, hafif olması taşınabilirliliğindeki konforu arttırıyor. Ana Ekran, Menu ve Geri Alma tuşları ekranın en alt kısmına yer alıyor. Ekran ise dördüncü tuşumuz tıkladığımızda Glaxy S Advance ‘in arayüzüne ve diğer işlevlerine ulaşmamızı sağlayacak dokunmatik tuşlarla karşılaşıyoruz.

480×800 piksel çözünürlükteki ekran 4″ boyutunda ve WVGA Super AMOLED ekran teknolojisini destekliyor. Android 2.3 işletim sistemi sahip Glaxy S ‘de, üst katman olarak Gingerbread 2.3.6 ve TouchWiz4.0 arayüzü kullanılmış ve bu arayüz yedi farklı ekran kullanabilir. Dilerseniz tüm ekranları iki parmak hareketi ile bir arada görmeniz mümkün.

Led flaş desteğine sahip 5 mega piksel kamerası, 2560×1920 p çözünürlükte fotoğraflar çekemenize imkan veriyor. Görüntü kalitesi netlik ve renk doygunluğu açısından genelimizin beklentilerini karşılayacaktır.

30fps hızında yani yani saniyede 30 kare ve 720 piksel çözünürlükle çekeceğiniz videolarda oldukça tatmin edici ancak fotoğraflarda görülen keskinliklerler karşılaştırıldığında  biraz geride kaldığını söylemek gerekiyor. Buna ilave olarak video da Manuel veya otomatik odaklama özelliği malasef yok. 

Android işletim sisteminin desteklediği Adobe flash Player sayesinde youtube videolarını seyrederken veya flash oyunlarda bir problem yaşamıyorsunuz. Polaris Office uygulaması ile office dosyalarını görüntüleyip, üzerlerinde düzenleme yapmamızı sağlıyor.

Samsung Galaxy S Advance Wi-Fi 801.11a/b/g/n , A-GPS, 3G, Micro USB gibi teknolojileri destekliyor.

USB 2.0 ve ses giriş yuvaları cihazın alt kısmında yer alıyor. MicroSD kart yuvası ise arka kapağında altında SIM kart yuvasının hemen yanında yer alıyor.

16 GByte dahili hafızaya sahip Galaxy S Advance de, ön kamera olarak standart 1.3M piksel kullanılmış. Telefon 4 band 800, 900, 1800 ve  1900 GSM ve EGDE frekanslarını destekliyor.

Pil olarak 1500mAh bir Li-Ion bataryaya sahip S Advance’ de,  uygulama olarak MP3 çalar, FM Radyo ,Chat-On , SMS, MMS,XT9, E-Posta, VCard, Google Talk, Mobil Baskı, belge görüntüleyici ve sosyal paylaşım gibi uygulamalar yüklü geliyor.

Merak ettikleriniz ve daha fazlası için Samsun Galaxy S Advance kullanım klavuzunu PDF formatında indirip inceleyebilirsiniz.Kategori: Cep Telefonu, Teknoloji

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş