Nokia Lumia 925 Cep Telefonu

| 19 Haziran 2013 |
Nokia Lumia 925

Nokia Lumia 925 gelecek aylarda Türkiye de pazara sunulacak. Ödül almış Lumia 920 yeni tasarımı olan Lumia 925 metal son derece şık bir tasarıma sahip. Nokia Lumia 925 windows 8 phone işletim sistemi, 1.5 GHz dual core Snapdragon işlemcisi, 4,5″ lik 1280x 768 çözünürlükteki Amoled wxga ekranı bunun yanında 16GB ve 32GB bellek kapasitesine sahip modelleri ile piyasaya çıkıyor. Bu telefon son sürüm Pureview kamera teknolojisine, yeni özelliklere ve uygulamalarla beraber geliyor.

Nokia_Lumia_925                  Lumia 920 ile mukayese edildiğinde aslında daha az depolama alanı ve kablosuz şarj özelliği olmaması ile biraz geride kalıyor. Buna Samsung Galaxy S4 ve Sony Xperia Z ü de eklersek dört çekirdekli işlemcilerin karşında Lumia 925 de bunun hayata geçirilmemesi biraz dezavantaj gibi.

                  Bunun yanında metal bir kasaya sahip olmasına rağmen Lumia 925 139 gr ken, Lumia 920 185 gr gibi sonuçta daha hafif ve ince bir telefon. Ölçüleri 129x 70,9 x 8,5 mm.
tasarımda arka kamera biraz daha ortalanarak objektive parmak izi bırakılması bir benze önlenmeye çalışılmış.

                   Metal çerceve ile çevrilmiş gövde ve arka kısmı polikarbon malzeme ile kaplanarak daha yumuşak ve rahat bir tutuş sağlanmış. Bu model 332 piksel/inç bir çözünürlüğe sahip olmasada HTC One ve Samasung Galaxy S4 e yakın bir piksel çözünürlüğüne sahip. Ancak Lumia 920 ile aynı özelliklere sahip olması biraz hayal kırıklığı. 

                     Lumia 925 8.7MP çözümürlük, Carl Zeiss lensi ve flash desteği ile en iyi kameralı telefon kategorisinde önlerde yer alıyor. Net ve oldukça temiz fotoğraflar yada videolar çekebilen Lumia 925 de en ileri lens teknolojisi ve gelecek nesil görüntüleme yazılımları kullanılmış. Akıllı kamera denilen bir mod o anki ortam şartlarına göre en iyi kareyi yakalamak için bir çekimde 10 kare çekerek en iyi focus, hareketli çekim ve net görüntü seçeneklerle daha iyi bir fotograf elde etmemizi sağlıyor. Otoriterler kamerasının düşük ışık da bile oldukça iyi sonuçlar vermesi yönünde hem fikir. 

                  Lumia 920 bu modelle çok ileri götürülmemiş ancak bazı iyileştirilmeler yapılmış bir nebze öne çıkartılmış denebilir. Gövde tasarımı ve kamera özellikleri ile biraz daha iyileştirilmiş Lumia 925 biraz büyük olduğunu düşünenleride inceliği ile yakalamaya çalışmış gibi görünüyor.
Nokia Lumia 925 fiyatı ise Telefon Amerika da 600$, Avrupada 470€ civarında…

                 Amerikadaki en büyük GSM operatörü Verizon Wireless kullanıcıları için üretilen Nokia Lumia 928 modeli  ise bu telefondan çok farklı özelliklere sahip değil… 925 ;Şık, ultra ince, kamerası çok iyi ve farklı bir telefonum olsun diyenler için önerilebilecek bir model.Kategori: Cep Telefonu

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş