Nexus 7 Tablet

| 31 Ağustos 2012 | 2 Yorum
google nexus 7Google Nexus 7 modeli

ile tablet piyasasına müthiş bir giriş yaptı. Pazardaki tabletleri çok iyi analiz ederek boyut, ergonomi, teknik özellikler ve fiyat olarak oldukça iyi bir ürün piyasaya sürdü. Temmuz da  Amerika, Kanada ve Avusturalya da  daha sonra Avrupa da  Almanya, Fransa ve İspanya  da satışa çıkan Nexus 7 nin yakın zamanda Türkiye ye gelmesi bekleniyor.

 • Cihaz Andorid 4.1 Jelly Bean işletim sistemine ve dört çekirdekli 1.3Ghz Tegra 3 işlemciye sahip, boyutlar 198.5 x 120 x 10.45 mm.
 • Nexus 7 de micro USB yuvası mevcut. Dilerseniz tableti windows veya Macintosh işletim sistemine sahip bir pc ye bağlayarak dosya, resim video gibi dosya aktarımları yapılabilirsiniz veya Bluetooth üzerinde eşleştirebilirsiniz. Bu arada tabletin USB bağlantı ayarları Ayarlar > Cihaz > Depolama > Menü > USB yolu ile yapılabiliyor.
 • 4325m Ah batarya, bize 300 saat lik bekleme süresi ve 10 saatlik çalışma süresi sağlıyor.
  Yakın alan NFC,GPS, Bluetooth ve Wi-Fi 802.11 b/g/n özelliklerine sahip Nexus 7 de oldukça sıra dışı biz özellikse bu tabletinizi bir ağa bağladığınızda dilerseniz konuşarak metin yazabiliyorsunuz. Mikrofon tuşunu tıklatığınızda yazamanız gereken metini konuşarak girebilirsiniz. Noktalama işaretlerini dahi nokta veya virgül diyerek söylemek yeterli.
  Oyunseverler içinde oldukça ergonomik boyutlara sahip Nexus 7 de google hesabı kullanmanız size bir çok film, kitap okuma ve uygulama indirme gibi ayrıcalıklar sağlıyor.

Son olarak Nexus 7 Tabletin fiyatı 8GByte 199$ , 16 Gbyte 249$ civarındaKategori: Genel

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (2)

Trackback URL | Yorum RSS

 1. beylem dedi ki:

  şu an bu cihazı kullanıyorum ancak bir anda kapandı ve şu an ne açılıyor ne şarj oluyor.

  • editor dedi ki:

   Kablonuzu değiştirerek sarj etmeyi denediniz mi? Tablet besleme giriş soketi veya sarj için kullandığınız kabloda bir problem olduğunu düşünüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş