Netbook Aspire One Happy

| 23 Ağustos 2011 |


Aspire One Happy

‘yi çantanıza koyun ve orada olduğunu unutun.24mm inceliğinde ve 6 hücreli pille birlikte 1,25 kg ağırlığında olan Aspire One Happy, internette sohbet etmek, gezinmek ve video paylaşmak için idealdir. 28cm (10,1″) boyutunda, parlaklık oranı yüksek, 16:9 en boy oranlı WSVGA ekrana sahip olan Aspire One Happy, daha iyi performans ve enerji tasarrufu için Intel Atom işlemcilerle donatıldı. 4 farklı renk ve sistem bileşenlerine göre 13 farklı modeli bulunan One Happy serisi taşınabilir bdgis ayarların, Intel Atom N450, N455, N475 ve N550 model işlemci seçenekleri bulunuyor. Yüksek performanslı ve düşük enerji tüketen bu çift çekirdekli Intel Atom işlemcilere sahip olan One Happy serisi, internette sörf yapmak, fotoğraf-video paylaşmak, müzik dinlemek ve zorlu okul ödevlerinizi tamamlamak için sizinle bütünleşecek olan en ideal taşınabilir bilgisayar serisidir.

Üstelik tüm bunları aynı anda yapmak için 2 GB sistem belleği ve zengin uygulama seçimi de birlikte gelir. Ayrıca, Intel Graphics Media Accelerator 3150 tamin edici bir grafik performansı için işlemci ile birlikte çalışarak tüm grafik gereksinimlerini rahatlıkla karşılar. 250 GB veya 320GB kapasiteli büyük sabit diskler ve entegre hepsi bir arada kart okuyucu, pratik depolama seçenekleri ve dosya paylaşımı sunar. Aspire One Happy sayesinde sosyal ağlarınızla sürekli iletişimde kalabilirsiniz. Okul projenizi toplu taşıma araçlarıyla yolda tamamlayabilir, e-postalarınızı kontrol edip, internette dolaşabilirsiniz. 8 saatlik pil ömrü ve entegre Wi-fi bağlantısıyla sadece birkaç tıklamayla online olabilir ve tüm gün boyunca internete bağlı kalabilirsiniz. Ayrıca fotoğraflarınızı ve müziklerinizi Bluetooth aracılığıyla saniyeler içinde paylaşabilirsiniz. Daha fazlasına mı ihtiyacınız var? O halde Acer Crystal Eye web kamerası ve dahili mikrofonu kullanarak arkadaşlarınızla görüntülü sohbet edebilirsiniz.
Her yönüyle çevreci bir taşınabilir bilgisayar serisi olan Acer One Happy, akıllı enerji teknolojileri ile çevre dostu bir üretim aşamasıyla üretilmiştir. RoHS ve WEEE uyumu üretim aşamasında daha az tehlikeli madde kullanıldığı anlamına gelir. Aspire One Happy, teknolojisi, özellikleri ve tarzınızı yansıtacak olan renkli tasarımı ile tamamen sizi yansıtacak.
Aspire One Happy‘nin hayatınıza heyecan ve eğlence katacak dört muhteşem rengi bulunmakta: Şeker Pembe, Lavanta Moru, Limon Yeşili ve Havvaii Mavisi. İster evde kullanın ister yolda, Aspire One Happy sizi 8 saate kadar kablo karmaşasından kurtarır.

Teknik Özellikleri
Ekran: 10.1″ ““ 1024×600 WSVGA LED ekran
İşlemci: Intel Atom N550 ““ 1.5 GHz Çift çekirdek
Bellek: 2 GB DDR3
Disk: 250 GB SATA2 5400 RPM
İşletim sistemi: Windows 7 Starter
Pil: 4240 mAh, 9 hücreli
Ağırlık: 1.25 kg
Boyutlar: 259 x 185 x 24 mm
Kart okuyucu: SDHC, SD, MMC
Diğer: 802.11b/g/n   kablosuz ağ, 0.3MP webcam, 3x USB 2.0, VGA görüntü çıkışı, Ethernet portuKategori: Teknoloji

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş