Motorola Razr

| 26 Haziran 2012 |


Motorola Razr

Amerika kökenli Teknoloji devi Motorola ‘nın 130.7 x 68.9 x 7.1mm boyutlarındaki 127 gr ağırlığındaki yeni parlayan yıldızı Motorola Razr oldukça ince bir telefon. Ön yüzü siyah, arka yüzü kareli bir desene sahip Motorola Razr‘ inin kenarları kahverengi plastik bir çerçeve ile korunmuş. Kaplama olarak KEVLAR Fiber ve Corning Gorilla Glass ile cam yüzeyler çizilmelere ve sürtünmelere karşı sağlamlaştırılmış. Ayrıca su sıçramalarına karşı dayanıklı bir tasarıma sahip.

AMOLED teknolojisini destekleyen 540×960 piksel çözünürlüğe sahip 4.3″ boyutlarında, 16 milyon rengi destekleyen bir ekranı sahip olan Motorola Razr ‘in, sol tarafında SIM ve Micro SD yuvaları, sağ tarafında ses ve açma kapama tuşları, üst kısmında micro USB, HDMI ve kulaklık girişi yer alıyor.

Cihazın arka yüzünde 3264×2448 piksel çözünürlükte fotoğraf çekebilen, 1080p çözünürlükte video kaydesen, flaş destekli 8 M piksel yer alıyor.

Çift çekirdekli 1.2 GHz işlemcili Motorola Razr ‘in özellikle oyunlarda etkisi daha ön plana çıkan grafikler için, PowerVR SGX540 GPU kullanıyor. MicroSD 32 Gbyte desteğine sahip. Ayrıca cihazla birlikte 1 Gbyte RAM ve 8 Gbyte ROM kullanılmış.  Razr li-ion bataryası ancak servis tarafından çıkarılabiliyor ve 9.5 saat konuşma 304 saate kadar bekleme süresine sahip.

İşletim sistemi olarak Android 2.3.6 Gingerbread sürümünü yüklü olan telefon, Andorid 4.0 ice Cream Sandwich e güncellenebiliyor. Razr Quickoffice uygulaması ile beraber geliyor buda word, excel veya powerpoint gibi dosyaları görüntülemenizi veya yeni dosyalar oluşturup üzerinde çalışmanızı mümkün kılıyor. Smart Actions yani akıllı işlemler uygulaması ise batarya durumunuza veya lokasyonunuza göre önceden planladığınız işlemleri telefonunuza otomatik olarak yaptırılmasını sağlıyor. Yani bir nevi otomatik mod değiştirme veya titresimi veya sesi kapatma gibi yada eşiniz sizi aradı ancak bir şekilde yanıtlayamadınız bırakın cebiniz sizin adınıza bir SMS göndersin.  Social Networking uygulaması ise cihaz üzerinde kurulan hesaplara tek bir noktadan ulaşmanızı sağlıyor. Twitter, Facebook,LikendIn, Windows live veya hotmail gibi hesapları bu uygulama üzerinden yönetebilirsiniz.

Motorola Razr Türkçe PDF kullanım kitapçığını indirebilirsiniz.Kategori: Genel

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş