McAfee Exchange Scan Hatası ve Program Kaldırma

| 21 Nisan 2012 | 1 Yorum
McAfee Uninstall için MCPR aracını kullanabilirsiniz.

McAfee Güvenlik yazılımı bazı sistemlerde önceden yüklü olarak geliyor. Bu yazılımı kaldırmak ve alternatif güvenlik yazılımlarını kurmak için normal bildiğimiz denetim masası içersindeki program ekle/kaldır üzerinden yapmak oldukça problemli.

Mcafee bunun için MCPR adında bir ürün kaldırma aracını sunuyor.

http://download.mcafee.com/products/licensed/cust_support_patches/MCPR.exe adresinden bu aracı yükleyip, yazılımı kaldırmanız mümkün. Programı kaldırdıktan sonra diğer güvenlik yazılımını yükleyebilirsiniz.

Ancak bu işlem sonrasında Microsoft Outlook kullanıyorsanız. Programı açmaya çalıştığınızda “Exchange Scan” (C:\Program Files\McAfee\ManagedVirusScan\VScan\OtklUI.2008100452619.dll) hatası alabilirsiniz.

McAfee Outlook HatasıMcAfee Exchange Scan hatasını düzeltmek için şu adımları izleyelim;

Araçlar > Güven Merkezi

Eklentiler kısmından Yönet kutusundan Exchange Eklenti Uzantısı seçeneğini seçip, Git düğmesini tıklatalım.

Microsoft Outlook Eklenti yöneticine ulaştık. Burada Exchange Scan kutusundaki işareti kaldırıyoruz. Artık Outlook uyarı vermeden düzgün açılacaktır.Kategori: Genel

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (1)

Trackback URL | Yorum RSS

  1. Murat dedi ki:

    Teşekkürler dostum faydalı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş