Lollipop Virusu Nasıl Kaldırılır.

| 21 Mayıs 2013 | 11 Yorum
Lollipop Virusu Nasıl Bulaşır?

Görev yöneticisi içersinde lollipop.exe şeklinde bir dosya çalışıyorsa bunu mutlaka kaldırmamız gerekiyor demektir.Windows işletim sistemi içersinde enfekte olmuş bu virus u temizlenmesi bizi biraz uğraştırabilir. illegal yollardan update edilen işletim sistemleri, e-posta olarak size ulaşan spam eklerinin açılması, yasadışı sitelerden indirilen dosyalardan veya şüpheli kişisel sanal disk alanlarına yüklenen dosyalardan sistemize bulaşmış olabilir. En yaygın olarak %userprofile% içersinde yer alan Application Data klasörüdür. Bu zararlı bileşenle beraber sisteme başka viruslerde bulaşmış olacağından malwarebytes, spyhunter gibi casus yazılım kaldırma programlarını beraberinde kullanmak faydalı olabilir.

lollipopvirusu

lollipopvirusuLollipop Virusunu Temizlemek

Öncelikle windows denetim masası üzeriden Programlar ve Özellikler kısmına girelim.
Buradan lollipop programı bulup mouse sağ klikle kaldırı seçelim. Program kaldırıldıktan sonra kayıt defterimizden takip eden girdileri silememiz gerekecektir.Eğer kaldırma da sıkıntı yaşarsanız revo uninstaller, ıobit uninstaller gibi programlarla daha güçlü kaldırma ve güçlü tarama seçenekleri ile gereksiz artık anahtarları da silmesini isteyebilirsiniz.
Her durumda aşağıdakilerden emin olalım.  

Kayıt Defteri Düzenleyicisine giriş için windows başlat içersinde yer alana arama kutusuna Regedit yazıp, takip eden anahtarları içersinde lollipop geçen veya şüphe uyandıran URL yazılarını silelim.

KEY_CURRENT_USER\Software\
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Lolipop
HKEY_LOCAL_MACHINE \Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run\

Klasör Gizle Kaldır

Bilgisayarım ikonu üzeriden Menüden Düzenle > Klasör ve Arama Seçenekleri tablosuna ulaşıp, Gizli dosya ve klasörleri göster seçeneğini aktif hale getirip, aşağıdaki dosyaları tamamen kaldıralım.

C:\Program Files\Lollipop
C:\Document and Settings\All Users\Application Data\Lollipop
C:\Documents and Settings\%USER%\Application Data\Lollipop

Bilgisayarımızı yeniden başlatalım. Arzu ederseniz güvenli kaynaklardan indireceğiniz  Spyware, Malwarebytes veya combofix gibi ücretsiz yazılımlarla lollipop a karşı sisteminizi kontrol edebilirsiniz.Kategori: Genel

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (11)

Trackback URL | Yorum RSS

 1. montres dedi ki:

  Sayenizde Revo Uninstaller ile tanışmış oldum. Teşekkürler…

 2. Bora M. Deniz dedi ki:

  rica ederim 🙂

 3. yusuf dedi ki:

  hızlı cevap verebilirmisiniz regeditten aradım bunlar çıktı http://img19.imageshack.us/img19/6826/w1p4.png

 4. kemal dedi ki:

  regedit kısmını anlatma becerisi gösteremediğiniz için utorrent uçtu. Verdiğiniz url ler içinde 2 veya 3 değer olabiliyor demek ki. Program ekle kaldırdaan Lollipop u silin. Başlat>Çalıştır regedit yazın. Ctrl+F yapın çıkan pencereye Lollipop yazınkayıt defterinde arama tamamlandı diyene kadar aynı işlemi gerçekleştirip çıkan bütün değerleri siilin. Böyle yaparsanız hiçbir programınız silinmez.

  • Bora M. Deniz dedi ki:

   müşteri her zaman haklıdır 🙂 regedit yaparken lollipop geçen diye özellikle belirtmiştim. Regedit kritik bir uygulamadır. Yedeğini almakta fayda var. Silmeden önce anahtarı dışarı ver yapıp sileceğiniz kayıtları kopyalayın. Problem çıkarsa bu yedeği tıklatarak kayıt anahtarlarını tekrar geri yükleyebilirsiniz. Geçmiş olsun

 5. ramazan dedi ki:

  allah razı olsun usta Revo İşe Yarıor Sanırım Cok Saolun 🙂

 6. Bora özdemir dedi ki:

  eset var bende lollipop exe yi buluyo ve bulunca Windows çalışmayı durduruyo yardım

 7. glsm dedi ki:

  ya ben de denedim ama komut sistemi yöneticiniz tarafından devre dışı bırakılmıştır yazıyor programı kaldırmak istediğim de ne yapmam gerekiyor?

 8. alperen dedi ki:

  çok sağolun o pragramın ne olduğunu biliyordum ama hangi dosyada bilmiodum arayınca çıkmıyordu siz nerde olduğunu söyleyince bende olan ve programı tamamen bilgisayardan atan IObit uninstaller programıyla onu hemen yok ettim çok sağolun

 9. Furkan dedi ki:

  Benim denetim masasında program ekle/kaldırda lollipop var yardımcı olabilirmisiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş