Linksiz Video Müzik MP4 İndirme

| 25 Haziran 2013 |
Facebook gibi sosyal medyada hoşunuza giden veya youtube gibi video paylaşım platformlarında rastladığınız görsel materyalleri video, müzik veya ders anlatım gibi kendinize faydalı olacağına inandığınız dosyaları arşivinizi almak isteyebilirsiniz. Ancak normal yollardan bu dosyalara sahip olmanızı oldukça zor olabilir. Bu noktada bazı programlar kullanarak, bu dosyaları kendi local sabit disklerin indirebilirsiniz. Bir müzik vide klibini MP4 çalarınıza yüklemek dilediğinizde internetten bağımsız olarak çalmak oldukça hoş olacaktır.

Ne gereği var dilediğimden o web sayfaya bağlanıp, seyredebilirim diyebilirizsiniz buda bir şeçenek ancak bu paylaşımlar zamanla kaldırılabiliyor veya yayınlanan video legal olmadığından dolayı yayından kaldırılabiliyor. Dosyayı her dilediğinizde internet bağlantısı olmadan çalıştırmak, en önemlisi arşivinizde olması bence garantili bir yöntemdir.

Mozilla Firefox için Download Flash and Video Eklentisi;

Mozilla Tarayıcınız yoksa ücretsiz olarak indirip kurabilirsiniz. Menude Araçlar> Eklentiler üzerinden Eklenti Edinin kısmıa Download Flash and Video yazıp arama yapın ve eklentiyi etkinleşitirin. Artık seyrettiğniz her videoyu araç çubuğunda yer alan düğme ile bilgisayarınızın dilediğiniz kalasörüne indirebilirsiniz. https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/user/download-flash-and-video/?src=api sayfasından eklentiyi inceleyebilirsiniz. Bence en iyi yöntem bu hem ücretsiz hemde oldukça pratik. Ayrıca eklenti dilediğiniz formatta dosyayı kaydedebilmeniz için oldukça farklı seçeneklerde sunuyor. Aşağıdaki alternatif programlarıda dilerseniz deneyebilirsiniz.

İndir Flash ve Video her yerden

İndir Flash ve Video her yerdenInternet Download Manager, 

30 günlük kısıtlamasız kullanımla bu konuda lider programlardan biri http://www.internetdownloadmanager.com/download.html adresinden ücretsiz olarak indireceğiniz deneme sürümü ile işe başlayabilirsiniz. Ancak hemen kuruluma geçmeyelim. Türkçe dil desteğine de sahip internet download manager in ücretli sürümü 24,95$ ve fiyat ve kabiliyet açısından baktığımda, oldukça kabiliyetli bir program olduğu söyleyebilirim. Bu programın en çok öne çıkan özelliği Mozilla Firefox Web Tarayıcısına tümleşik olan eklentisi.

İnternet download manager ı kurmadan önce ,Mozilla Firefox Web tarayıcınız yoksa http://www.mozilla.org/tr/firefox/fx/ adresinden türkçe sürümünü indirebilirsiniz. Ardından İnternet download manager programını kuralım. Kurulum oldukça basit bir arayüz ve türkçe yönergelerle üzerinden yapabilirsiniz.

Kurulumun ardından Firefox tarayıcınıı çalıştırıp, Araçlar > Eklentiler üzerinde aşağıdaki IDM CC plugin i Etkinleştirelim.

IDM_cc_eklentisi

Artık Mozilla üzerinden internet suflerinizde dilediğiniz anda seyrettiğiniz bir videonun üzerinde yer alan video indir düğmesini tıklatarak, dosyanın URL adresini bilmeden ve hiç bir uğraşvermeden MP4 ü seyrederken diğer yandan eş zamanlı olarak dosyayı indirmek oldukça güzel bir opsiyon. 

videoindirprogrami

download manager Grabber ile bir proje oluşturarak, bir web sitesindeki tüm resimleri, ses ve video dosyalarını veya tüm siteyi indirebilirsiniz. URL ekle yöntemi ile indirmek istediğini dosyanın kök adresini yazmanız yeterli olacaktır. Bu dosyayı parçalayarak indiren program  bağlanızda problem yaşanız bile kaldığınız noktadan indirmeye devam eder. İsterseniz hedefleri daha sonra indirmek için listeye ekleyebilir bir diğer dosya indirimine öncelik verebilirsiniz.

Diğer ücretiz bir alternatif ise

Orbit Downloader,

video müzik dosyalarını Myspace’den dosyaladığı gibi indiriyor. YouTube, Imeem, Pandora, Rapidshare ve genel indirmeyi daha kolay ve daha hızlı yapabiliyor. Bu programında Firefox eklentisi mevcut.

http://www.orbitdownloader.com/tr/

orbit_video_downloadKategori: İp Uçları

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş