Laptop Lenovo ThinkPad ailesinin yeni üyesi X130e

| 22 Aralık 2011 |


Lenovo ThinkPad

serisinin yeni üyesi X130e hız ve dayanıklılık bakımından tüm ihtiyaçları karşılıyor. İlk bakışta şık tasarım, dayanıklı gövde ve son teknoloji kullanımı sayesinde dizüstü bilgisayar almak isteyenlerin ilk tercihi olacağa benziyor. 11.6″ LED ekran genel olarak siyah ve kırmızı renkleri ile tasarlanmış durumda. Özellikle seyahat halindeki kullanımlar göz önüne alınarak uzun ömürlü batarya ile 8 saate kadar hizmet verme imkanına sahip. MD Fusion E-300 ve E-450 ya da Intel ikinci nesil Core i3-2367M ULV işlemci seçenekleriyle sunulan dizüstü bilgisayarda kullanıcılar aynı anda yüksek performans isteyen programları bir arada çalıştırabilecekler.

Öğrenci ve gençlerin gözdesi olacağı düşünülen Lenovo ThinkPad X130e şık tasarımının yanında yüksek teknolojiyi de ön plana çıkartıyor. Farklı boyutlarda sabit disk seçenekleri 500GB ye kadar yükselebiliyor. Hızlı açılmanın özellik olduğunu bilen Lenovo ThinkPad X130e’de RapidBoot teknolojisi kullanmış. Cihazın açılış süresi 20 saniyenin altında. Kesintisiz bir iletişim sağlamak için ses, görüntü ve bağlantı özellikleri “Anında Yeniden başlatma” “Instant Resmue” ile desteklenmiş durumda. Dayanıklı ve sağlam dış koruma ile kaplanan Lenovo ThinkPad X130e piyasadaki diğer modellere göre %33 daha fazla koruma sağlıyor. Özellikle gençlerin dizüstü bilgisayarlara sıvı dökerek arızaya sebep olmalarını da düşünen Levono X130’e ye su tahliye kanalları eklemiş. Şirket yetkililerinin yaptığı açıklamalarda X130e nin canlı tasarımı ve dayanıklılığı sayesinde uzun süre gençler tarafından tercih edileceğ belirtiliyor. Dizüstü bilgisayar sektöründe önemli hedefleri olan Lenovo bakalım bu ürünle piyasadan ne kadar kullanıcı çekebilecekler?

X130e Genel Özellikleri

Ekran: 11.6″ LED 1366x768p
İşlemci: AMD Fusion E300 veya E450 Intel Core i3-2367M ULV
Hard Disk: 320 veya 500 GB Hardisk
Grafik : AMD Radeon  Intel HD destekli grafik
Bellek: 2GB RAM
I/O : HDMI ve VGA çıkış portu
Pil Ömrü :8.5 saat
Fiyatı: 469$ civarında

IceBlue tarafından yazılmıştır.Kategori: Laptop

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş