Laptop Acer TravelMate 6595 6495

| 20 Eylül 2011 |


Acer TravelMate 6595/6495

Üzerine dökülen sıvıyı tahliye eden kanallara sahip bir notebook arıyorsanız buldunuz. Geçenlerde bir tanıdığımın notebooku üzerine   su dökülmüş. Notebook klavyesi saç kurutma makinası ile kurutmaya çalışmış bu seferde klavye tuşlarının bazıları ısıdan dolayı deforme olmuş. Notebook bataryası demonte edilerek   gün ışığında kurutulan notebook çalışmış. Bu gibi durumlardan kaçınmak bazen zor olabiliyor kahve, kola gibi sıvılar küçük bir dikkatsizlikle türlü sorunlara yol açabiliyor. Ama bahsedeceğim laptopta tasarımcılar bunu düşünmüş.

Acer TravelMate 6595 ve 6495 bu gibi sıvıları “sıvı tahliye kanalı” ile bilgisayarınızın altından dışarı atıyor. Sıvı dökülmelerine dayanıklı klavye, sistemi kazara sıvı dökülmelerine karşı korumak için su drenaj tasarımına sahip. Böylece klavyeye dökülen sıvı, sıvı tahliye kanalı ile bilgisayarın altından dışarı çıkarılıyor. Klavye ve anakart olmak üzere diğer donanım bileşenlerine zarar vermesini önlüyor. Bu yeni seride toz birikmesini önlemek amacıyla tasarlanan Acer DustDefender teknolojisine kullanılmış.   Genel olarak soğutucu fandaki akıllı yön değiştirme mekanizması sayesinde tozun dışarı itilmesi prensibiyle çalışan bu ürünlerda 8 saate kadar pil ömrü ve USB 3.0 desteği de bulunuyor.

Teknik Özellikler:
İşlemci: 2. nesil Intel Core i7 ““ i5
Ekran: TravelMate 6495 14″œ ve TravelMate 6595 15.6″œ
Ekran Kartı: Intel HD 3000
Bellek: 4 GB (maksimum 8 GB olabiliyor)
Harddisk: 750 GB disk veya 120 GB SSDKategori: Laptop

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş