Kodlamasız tema yapmak

| 09 Aralık 2011 |


Artisteer web dizayn çözümü  

Dakikalar içersinde web arayüzünüzü yani web sayfanızı düzenleyebileceğiniz bir programdan bahsetmek istiyorum. Artisteer programı ile oluşturduğunuz template lerinizi Blooger, joomla, durpal, wordpress ve diğer CMS içerik yönetim sistemine sahip uygulamalar da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Bu programı kullanmak oldukça basit photoshop, css veya html bilmenize gerek yok.

Daha önce programın demo versiyonunu test etme imkanım olmuştu, oldukça şaşıtıcı ve basit bir kullanıma sahip. İnternet üzerinde kırık olarak da bulabilirsiniz ancak oluşturduğunuz arayüzü kaydedemiyorsunuz. Buda güncelleme yapamıyacaksınız demek. Artisteer’in iki versiyonu mevcut, biri ev ve akademik kullanıcılar için tasarlanmış fiyatı 49,95$, ancak wordpress kullanıcı iseniz bu versiyonda size yeterli olacaktır. Standart versiyon ise joomla, durapal ve asp uygulamaları destekliyor, Fiyat olarak 129,95$. Artisteer’in tek bir düğmesine tıklatarak size otomatik şablon oluşturmasını isteyebilirsiniz. Ardında istediğinizi özelliği değiştirebilirsiniz. Artisteer sayfasına bağlanın ardından, Demo videosunu seyredebilirsiniz veya kısıtlı demo programını indirebilirsiniz. Samples kısmında bu programla yapılmış örnekleri inceleyebilirsiniz. Form kısmında ise programı kullanan kullanıcıların soru ve cevaplarını inceleyebilirsiniz.

İnternet üzerinde rastladığım http://wordpress3themes.com/ yine bu tarzda yapılmış bir kısmı ücretsiz wordpress temalarından oluşmakta.

Kodla ugraşmadan kendi web template lerinizi oluşturmak için artisteer ücretsiz demo programı indirmeniz yeterli. Daha önce yazdığım bir yazıda joomla için modül pozisyonlarını vermiştim. Buradan bakabilirsiniz.Kategori: Internet, Webmaster

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş