iPhone zil yapma

| 15 Ocak 2012 |
Nasıl iphone zil sesi yapılır?

Beğendiğiniz bir mp3 veya track ses dosyasının 40 saniyelik bir bölümü iPhone da zil sesiniz olarak kullanabilirsiniz.
Ben elimizde track formatında bir müzik CD si olduğunu varsayıyorum. Takip eden adımları gerçekleştirelim.

1. PC nizde iTunes programının kurulu olması gerekiyor. Eğer yoksa http://www.apple.com/itunes/ adresinden mac veya kişisel bilgisayarınıza kurmak için programı indirebilirsiniz.

2. Müzik CD sini sürücünüze yerleştirip, iTunes programını çalıştırın. Burda ben 6 nolu track’ı seçip Arşiv Klasörlerine süreklediğimde bu dosya otomatik olarak Müzikler dizini içine kopyalanıyor. Dosya 4:21 saniyelik. Dosyayı kopyalama bittikten sonra çalıştırıp, kırpacağımız kısmın başlanğıç ve bitiş zamanlarını tespit ediyoruz. Eğer ilk 40 saniye yi alacaksanızı buna hiç gerek yok.3. Arşiv >Müzikler dizininden kopyaladığınız dosyayı bulun.   Dosya üzerinde mouse sağ klik yapıp,   Bilgi Ver > Seçenekler üzerinden Başlatma ve Durdurma Zamanı’nı yazalım. Tamam diyelim.

4. Yine Dosya üzerinde sağ klik yaparak ACC sürümünü yarat diyelim. Ekran görüntüsünde gördüğünüz gibi 40 sn lik bir m4a uzantılı ACC dosyası oluşturdunuz. Bu dosyanın zil sesi olarak atanabilmesi için m4a olan uzantısını m4r yapmamız gerekiyor. Şimdi bu dosyayı mouse ile tutup, masa üzerine bırakın.


5. Masaüstünde ki Bilgisayarım tıklayın. Açılan Pencerede Araçlar > Klasör seçenekleri > Görünüm üzerinde ulaşacağınız yol üzerinde Bilinen Dosya Türleri İçin Uzantıları Gizle önündeki işareti kaldırıp, tamam dediğimizde artık dosya uzantılarını görebilirsiniz.
6. O halde masa üstüne sürükleyip bıraktığınız m4a uzantılı dosyanın adını sag klik Dosya adını değiştir komutu ile noktadan sonra ki kısmı m4r olarak düzenleyip, tamam deyin. Uzantı değiştiği için size bir uyarı penceresi gelebilir, bunada tamam deyin. Bu dosyayı iTunes Programında Aygıtlar sekmesinde yer alan sizinadınız ‘s iPhone üzerine sürükleyip, bırakın.

7. Burada unutulmaması gereken diğer bir husus ise Aygıtlar üzerinde iPhone adınız seçili iken Özet, Bilgi, Uygulama, Ses tonları vs.. gibi bir menu var. Burada ses tonları sekmesini tıklatıp, Ses Tonlarını Eşzamanla seçeneğine tik koymalısınız. Aksi taktirde dosyanız iPhone aktırlmaz. Ses tonları sekmesini seçtiğinizde oluşturduğunuz dosya önüne tik koyup, Eşzamanla düğmesine tıklatın. USB üzerinde iPhone ses tonları güncellenecektir.

Yeni melodinizi Telefonunuzun Ayarlar > Sesler > Zil Sesi kısmında klasik zil seslerinin üst kısmında göreceksiniz.Kategori: İp Uçları

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş