iPhone, iPad veya İpod Geri Yükleme

| 26 Nisan 2013 | 2 Yorum
iPhone Fabrika Ayarları Geri Yükleme

IOS işletim sistemi yüklü iphonei, ipad veya ipod larda gibi cihazların açlış ekranlarında itunes bağlantısı beliriyorsa bir şeyler ters gitmiş demektir. MAC veya PC üzerinden iTunes arayüzü ile sabit sürücüyü yeniden biçimlendirir gibi fabrika ayarlarına dönmeniz gerekir. Bu işlem güncelleme değil doğrudan mevcut flash sürücüde yer alan tüm bilgilerin silinip, internet üzerinden güncel en son sürümün öncelikle iTunes kitaplığına daha sonrada cihazını yüklemek demektir. Bu işlem 20-30 dakika kadar zaman alıyor.

iPhone Geri Yükleme Adımları

 • Öncelikle internete bağlı ve iTunes uygulaması yüklü bir PC ye ihtiyacımız var.
 • iTunes uygulamasını http://www.apple.com/tr/itunes/download/ adresinden indirebilirsiniz.
 • USB üzerinden PC mizi, cihaza bağlayalım.
 • iTunes uygulamasını çalıştırdığımızda kurtarma modu otomatik olarak görüntülenecek ve cihaza geri yükleme yapılması gerektiği ile ilgili bir bildirim gelecektir.
 • Bu ekrana tamam deyip, Geri yükle tuşunu tıklayalım.Daha sonra Ekranlardaki gibi olumlu yönde adımlarla işlemi tamamlayalım.

ipadkurtarma00Kurulum önce iTunes e yüklenir ardında geri yükleme için yeni bir bildirim daha alırsınız.

ipadkurtarma03

Bunu da kabul ettiğinizde işlem gerçekleşir. Cihazı açtığınızda bir wi-fi bağlantısı seçmenizi ardından fabrika ayarlarına dönen cihaza yedekten yükleme yapılıp yapılmayacağını sorar. Normalde Apple Store dan satın aldığını her şey Apple Kullanıcı kimliğinize işlenir. Bu yüzden aynı uygulamaları geri yüklemek istediğinizde tekrar para ödemek zorunda değilsiniz. Bu yüzden tavsiyem temiz bir kurulum yapmanız iCloud veya yedekten geri yükleme yapmamanızdır Artık Apple kullanıcı kimliğinizi ve parolanızı girip cihazınızı kullanmaya başlayabilirsiniz.Kategori: İp Uçları

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (2)

Trackback URL | Yorum RSS

 1. ATİLLA KUŞKU dedi ki:

  ipod touch 2g var fakat bu uygulamayı yapınca error 1 hatası vermekte bununla ilgili bi yardım etmeniz mümkünmü ?

 2. Bora M. Deniz dedi ki:

  Problem yazılımsal değil de donanımsal bir problem olabilir mi?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş