iPhone Batarya Performansı

| 01 Ağustos 2011 |


iPhone Batarya Performansı

iPhone Batarya bekleme süresini uzatmak sizin elinizde..

Bataryalarda kullanılan teknoloji piyasaya sürülecek iPhone 5 ‘de de muhtemelen bekleme süreleri ile ilgili kısıtlılamaları ortadan kaldırmayacaktır. Tümleşik batarya ancak servisler tarafından değiştirilebiliyor ve yaklaşık olarak 1000 şarjlık gibi bir ömrü var. O halde 11 maddelik iyileştirmeye göz atmanızda fayda var;

iPhone Batarya Performansı için kısaca yapabileceklerimiz :

madde1.Eğer seyrek olarak kullanıyorsan Wi-Fi yani kablosuz ağ yapılandırmasını kapalı duruma getirmeliyiz. Eğer web gezginimiz safari üzerinden sıklıkla surf yapıyorsak, wi-fi kullanmak yerine hücresel servis sağlayıcımızın network ağı üzerinden bunu yapmak iPhone batarya kullanım ömrü açsından daha faydalıdır.
Go to Settings> Wi-Fi Off pozisyonuna alınmalı. Ayarlar> Wi-Fi Kapalı
madde2.iPhone nuzu uyku modunda bırakırsanız e-mail kontrolleri , uyarıları, mesajlar veya aramalar için bir miktar enerji kullanmaya devam edecektir. Bu yüzden yatmaya giderken iPhone nu kapatmanız, sabah daha enerjik bir iPhone ile uyanmanızı sağlayacaktır.
madde3.iPhone haber uyarı uygulaması her mesaj geldiğinde   bunu size iletir ve default yani varsayılan olarak tüm uyarılar açıktır. Bu uyarılardan ihtiyacınız olmayanları   (Settings) Ayarlar > (Notification) Bildirimler yoluyla kapatabilirsiniz.
madde4.Settings>iPod>EQ Off bu yolla Equalizer i kapatmanız batarya ömrünü uzatacaktır.
madde5.Ayarlar>Mail,Kişiler,Takvimler >Yeni Verileri Al bu pencerede Alma kısmına “Elle” ataması yapalım. Aksi taktirde peryotluk seçimler batarya ömrünü azaltacaktır.
madde6.Konum belirleme servisleri eğer çok gerekli değil diyorsanız Settings>Location Services Off yapılması tercih edilmelidir. İhtiyacımız olduğunda tekrar açabiliriz.
madde7.Spotlights Aramaları için e-mail ve uygulamaların arka planda indeklenmeside extra bir işlem gerektirdiğinden Settings>General>Spotlight Search Off konumuna alınabilir.
madde8.Yine ekran (Settings) Ayarlar> (Brightness) Parlaklık kabul edilebilir oranda düşürülürse bataryamızın kullanım ömrünü biraz daha arttırdık demektir.
madde9.Settings>General>Network Enable 3G Off konumuna alınıp normal Edge kapsamında hücresel sinyal kullanmak daha avantajlıdır.
madde10.Aslında çalıştırıp kapattığımızı zannettiğimiz uygulamalar arka planda çalışıyor olabilir. Tuş kilidi açıkken iPhone dügmesine kısa aralıkla iki kez bastığımızda alt kısımda açık uygulamalar gözükür. Bu uygulamardan herhangi birinin üzerine elimizi basılı tuttuğumuzda sol köşesinde “-” işareti belirir. Biz bu kısımdan açık uygulamaları kapatarak gereksiz batarya kullanımını engellemiş oluruz.
madde11.Telefonun direk güneşe maruz kalmaması yada yüksek sıcaklıktan korunması batarya bekleme süresini ve uzun vadede kullanım ömrünü uzatacaktır.Kategori: Genel

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş