İlginç teknolojik ürünler

| 08 Haziran 2012 |
İlginç yeni teknolojik tasarımlar buluşlar

Ses kaydı yapan kalem Echo Smartpen

Yazdığınız anahtar kelimeler üzerinde tüm etkinliği ses kaydı alarak takip edebilirsiniz.

Echo Smartpen  Livescribe firmasının sıra dışı olarak nitelendirilebilecek bir  teknolojik ürünü.not tutarken kağıt kalem kullanımını ve takibi oldukça kullanışlı, etkili bir getirip, bize oldukça performans kazandırıyor. Özellikle ögrencilerin veya gazetecilerin oldukça işine yaracak bir teknoloji.

Echo Smartpen , 4G Byte dahili hafızası ve 400 dakika kaydı ile belleğine yazının yanında ses kaydı da yapabilen akıllı bir kalem. Not tuttuğunuz her şeyin USB bağlantı ve yazılımı ile bilgisayarınıza transferine veya  internet üzerinde paylaşılmasına imkan veriyor, Özelikle tıkla ve dinle  teknolojisiyle takip ettiğiniz konuları eksiksiz olarak kayda alabilir daha sonra üzerinde tekrar çalışabilirsiniz.

Pc nizde kullanacağınız yazılımının yanında iPhone ve iPad uygulamaları da sahip Echo Smartpen,  notlarınıza isteğiniz zaman değişik platformlar üzerinden ulaşabilirsiniz.Not tutarken  aynı zamanda ses kaydı yapabilmemiz sayesinde daha sonra yazının üzerine tıklanarak  yazının yazıldığı anda ki konuşulanların dinlenebilmesine olanak sağlıyor. Bu şekilde eksiksiz not tutabilir, bu bilgileri yada anahtar kelimeri aktardığımız pc üzerinde arayabilir ve bu bilgilere ulaşabiliriz. İstersek bu bilgileri arkadaşlarımızla paylaşabiliriz. Kalemle birlikte gelen not defteri üzerinde smartag ları kullanmak ve gerekirse bu defteri yazımızdan basmakta oldukça pratik bir yaklaşım getiriyor

Çim biçme robotu

Robomow RL850

RobomowRL850Aslında robot olarak nitelendirilen pek çok cihaz işlevlerini yerine getirebilmek için bize ihtiyaç duymakta. Bu cihazlara programın yüklenmesi,elektriğe bağlanmaları ve nasıl çalışacaklarını bizim belirlememiz gerekiyor. Özellikle mutfak robotları kendi başlarına yemek yapıyormuş gibi bir izlenim verebiliyor. Ancak  basit bir takım işlemler için bile bizim  bir düğmeye basmanıza ihtiyaç duyarlar

Bu teknoloji çim biçme robotunda geçerli değil,evinizin bahçesinde, küçük bir elektrik şarjının üzerinde üzerinde hazır olarak bekleyen RL850 ve bizim belirlediğiniz zamanlarda, harekete geçip çimleri bizim yönlendirmemize ihtiyaç duymadan kesip, yine kendi şarj alanına dönüyor. Bu cihazı bir kere satın alıp, uzun bir süre unutabilirsiniz. Aynı mantıkta benzeri bir elektrik süpürgeside mevcut. Evinizin içinde sizin belirlediğiniz kordinatlarda ve saatler genel temizliği algılama sensörleri yardımıyla yapıp, gerekirse bir sonraki temizlik için alanın kordinatlarını hafızaya alabiliyor.

USB’li İsviçre Çakısı

İsviçre Çakısı çok işlevselli bir üründür ve kompakt bir yapı içersinde bir insanın doğada çeşitli işleri yerine getirmesini sağlayacak pek çok yararlı aleti içinde barındırır. Konserve açacağı,testere, makas,ekmek bıçağı, tornavida gibi çok farklı alet sahip bu çakılar artık, dijital çağın gereksinimi olan  USB flash bellekleride portföylerine eklemiş durumda.Doğada ne kadar işimize yarayacağı meçhul ancak her olursa olsun ihtiyacınız olan önemli bilgileri bu modüllerde saklayabilirsiniz.

 

 

 

 

Suyla Çalışan Araba

Evet suyla çalışan otomobil hayali gerçek oldu. Tam bir çevreci olan ve ekonomik yakıt olan suyu kullanan otomobil, bir oyuncak yarış arabası olarak karşımıza çıkıyor. Sadece çeşme suyu ile çalışan bu teknolojik oyuncak insanoğlunun her şeyi yapabileceğinin açıkça bir göstergesi. Politik bazı nedenlerle gerçekte bir türlü kavuşamadığımız bu hayalimizin bir gün olabileceğin açık bir göstergesi değil mi? horizonfuelcell.com dan detaylara bakabilirsiniz.

 

Logitech tablet klavye

Tabletlerinizi netbook gibi kullanın.Logitech’in IOS ve Android işletletim sistemlerine sahip tabletler için tasarladığı yeni Logitech Tablet Klavye, taşıma çantası şeklindeki aksesuarı, yolculuklarınızda klavyeyi koruma altına alırken aynı zamanda da cihazı bir netbook görünümüne kavuşturabiliyor.
Görüntüsel olarak dock ünitesi şeklindeki laptop klavyesini ile daha fazla işlem yaparken klavyenin tablete entegre edilmesi oldukça kolay ayrıca hafif malzemelerden tasarlanmış  Logitech tablet klavye ağırlıktan ödün vermiyor

Devam edecek…Kategori: Magazin

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş