HTC One M8 Metal Kasa | Teknoloji Raporu

| 03 Mayıs 2014 | 1 Yorum
HTC One M8

htc_one_m8HTC One tasarım olarak oldukça şık bir telefondu. HTC One M8 ise bunun biraz daha geniş ekran bir modeli olarak göze çarpıyor. 4,7” lik ekran 5” e çıkmış durumda çözünürlük yine 1920×1080 buda 469piksel i 441 piksele düşürüyor. Yani inç e düşen piksel sayısı azalmış buda görüntünün biraz daha keskin ve detayların daha azaldığı hissi verebilir ancak çok sıkıntı değil.

İşlemci olarak zirvede olan bu telefon da Qualcomm Snapdragon 801 kullanılmış. Buda HTC One da kullanılan 600 modelinin biraz daha üst versiyonu.

%90 oranında metal kasa kullanan HTC One M8 plastik kasalardan nefret edenler için aslında oldukça iyi bir tercih sayılabilir. Törpülenmiş köşeleri ve metal parlak çerçevesi. Ön panelde kullanılan mikrofon ve hoparlör ızgaraları ile bana göre ergonmik şık bir görüntü sergiliyor. 160 gr ağırlığındaki HTC One M8 , önceki modelden 17 gr daha ağır. HTC One M8 de 4MP ultraPiksel kamera kullanılmış ve üzerinde yer alan Dou kamera fotoğraf derinliğini algılayarak, Ufocus özelliği ile belli noktaya odaklanarak diğer yerleri bulanık yapabiliyor. Bu özellik istersen çekerken istersen fotoğrafı çektikten sonra kullanılabiliyor. Bu fotoğraflarda adeta derinlik büyüsü oluşturuyor. Kamerada çift ledli flaş kullanılmış. Buda gerçek renk tonların yakalanmasında oldukça başarılı.

2600mA batarya kullanılan HTC One M8 de 3G konuşma süresi 20 saat. Güç tasarruf modunda kullanılması durumunda ise 60 saate yakın bir pil ömrüne sahip.

Gümüş renkte ki HTC One M8 in farklı bir özelliği ise 128 G Btye microSD kart desteğini vermesi. Dahili olarak 16/32Gbyte hafıza sahip telefon Andorid 4.4.2 KitKat işletim sistemini kullanıyor.

HTC Blickfeed TM özelleştirebileceğiniz bir ön arayüz aslında. Twitter mesajları, Facebook gönderileri , önemli son dakika haberleri, maç sonuçları ,MTV, ESPN ve ekleyebileceğiniz onbinden fazla içerik kaynağı alanları ile internette arama yoluyla ulaşabileceğiniz içeriklere tek bir pencereden ulaşmanızı sağlar. Besleme akışları belli zaman aralığında depolanıyor ve güncellenerek arayüze aktarılıyor.

HTC One M8 içindeki uygulamalardan biride HTC Sence TV Bu uygulama telefonunuzu uzaktan kumanda olarak kullanmanızı sağlıyor. İzlediğiniz programlarlar hakkında Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım alanlarında yer alan bilgileride takip edebiliyorsunuz.

htc_sense_tv

HTC Sence uygulaması hareketlerinizden yol çıkarak telefonla haberleşmenizi de sağlıyor.

Göz seviyesine telefonunuzu kaldırdırdığınızda kamera başlıyor. Sessize almak için telefonunuzu ters çevirebilirsiniz. Yada ellerinizini kullanmadan basit sesli komutlarla aramalar yapabilir veya gelen çağrıyı elleri kullanmadan komutla cevap verebilirsiniz.

HTC One M8 e yüklü olarak cloud yazılımı ,İki yıl boyunca ücretsiz olarak kullanabileceğiniz 65Gbyte Google Drive depolama alanı her yerden bilgilerinize ulaşmanızı ve sosyal medyada paylaşmanızı sağlıyor.

Fiyat olarak 2500 TL civarındaki HTC One M8 yeni teknoloji meraklılara için oldukça iyi bir seçenek.Kategori: Cep Telefonu

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (1)

Trackback URL | Yorum RSS

  1. nurettin özdemir dedi ki:

    Merhaba HTC one m8 kullanıcısıyım orjinal çelik kasa arıyorum nerden bulabilirim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş