Hotmail Outlook.com olarak hizmete geçiyor

| 25 Ağustos 2012 |
hotmail e outlook makyajıHotmail Outlook oluyor

Microsoft’un sahip olduğu e-posta hizmeti Hotmail bundan sonra Office programlarının da kullandığı Outlook.com adıyla , yeni tasarım ve yeni özelliklerle hizmet vermeye devam edecek. Uzun zamandır yenilenmeyen bu servisin Google Gmail ve Yahoo mail servisleri  karşısında günden güne gerilemesi Microsoft yetkililerini harekete geçirdi.

Outlook web e-posta hizmeti neler getiriyor?

Oldukça sade ve beyaz ağırlıklı bir arayüz tasarıma sahip Outlook.COM, üzerinde ücretsiz olarak word, excel ve  powerpoint web uygulamalarını çalıştırabilirsiniz. Ayrıca 7GByte gibi bulut bir  Depolama alanına sahip olmak oldukça cazip. Dostlarınızın fotoğraf paylaşımları, tweet, LinkedIn veya facebook  uygulamaları ile entegre. Bu platformlardan dilerseniz kontak listenizi yada rehberinizi outlook içersine  aktabilirsiniz. Ayrıca Gmail yada Yahoo mail gibi başka hesaplarınızı outlook içersine  bağlayıp, merkezi olarak tek bir noktadan kontrol etmenizde mümkün.Windows Phone,  Android iPhone ve diğer telefonlarınıza Outlook kurabilir mobil olarak her noktada  e-postalarınıza erişebilirsiniz.

Web üzerinden e-posta hesabınıza dilerseniz tek kullanımlık bir şifre ilede  girebiliyorsunuz. Bu şunu sağlıyor, acilen başka bir bilgisayar üzerinden postalarınıza  bakmak istediniz bu durumda SMS üzerinden cep telefonunuza gelecek şifre ile güvenli  bir şekilde tek seferlik bağlanabilirsiniz. Bu hesap parolanızın korunmasına oldukça  yardımcı olacak bir özellik.

Ayrıca istenmeyen postalar içinde içinde bir çok yeni özellik sunan Outlook servisi bu alanda rakiplerini zorlayacak gibi gözüküyor. Microsoft ortalama olarak %80 lik rutin e-postanın teklifler, reklamlar, fırsatlar ve sosyal paylaşım platformlarında yapılan beslemeler olduğunu belirtmiş. Bu servis herkese gönderilen toplu e-mail leri algılayarak bunu sizin için başka bir klasöre yerleştirirken, kullanıcılarına e-posta yerleşimi ve e-posta kutusunun renk seçimi gibi özelleştirmelerde sunuyor.

Hotmail servisinin geçmişi

2012 ilk peryodunda 324 milyon kullanıcıya hizmet eden Hotmail bu pastanın %36 lık dilimini elinde bulunduruyordu. Ancak Microsoft bu hotmail hizmetini office programlarından aşina olduğumuz Outlook adıyla yeniden revize etme kararı aldı. Sekiz yıllık dönem boyunca bu servisi ihmal eden microsoft, bu hatasını geçte olsa anladı. Önümüzdeki dönemde Hotmail kullanıcıları Outlook posta servisini kullanmaya başlayacak. 1996 yılında kullanıma açılan Hotmail hizmeti aslında bu alanda en eski e-posta hizmetlerinden biri, bu pastada %32 lik dilimle yahoo e-posta ve % 31 le Gmail servisi bunu takip ediyor.

Outlook.com için önerim

Kayıt türkçe lisanı ile ücretsiz ve oldukça basit, istediğiniz e-posta adresi alınmadan bir an önce kayıt yaptırmanızı tavsiye ederim.

www.outlook.comKategori: Magazin

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş