Hard diskimde yer kalmadı !

| 23 Haziran 2011 |


Sabit diskinizde yer kalmadı ise Treesize programı ile diskinizi gözden geçirin.

Tüm temizlemeleri yaptınız fakat hala hard diskiniz dolu gözüküyor.Bu durumda harici bir hard disk alıp kullanmak gerekecek , fakat ya gereksiz ve sizin bir den çok  alana kopyaladığınız aynı dosyalar yer işgal ediyorsa, bunları tespit edip hard diskinizi organize etmeniz çok daha mantıklıca olcaktır. Bilgilerimizin depolandığı sabit disklerimizin , gelişen teknolojiye paralel olarak gün geçtikçe kapasite   ve hızları artıyor. SCSI, SATA ve PATA gibi farklı giriş arabirimlerine   sabit disklerimiz boyut olarak da 2,5″ (notebook ve mini desktoplarda) veya 3,5″ gibi değişiklere göstermektedir. Bize ilk önceleri çok büyük gözüken sabit diskimiz zamanlar dolmaya ve bize yetmemeye başlar. Almanyada ki Jam firmasının geliştirmiş olduğu bu program sabit diskinizdeki dosya ve klasörleri tarayarak , bir ağaç yapısı içersinde size sunuyor. Bu çok basit ve pratik yapı içersinde, bize hangi dosyaların kaç Byte , % olarak ne kadar yer kapladığı gibi bilgiler sunuyor. View menusunde farklı inceleme alternatifleri mevcut.
TreeSize Free ücretsiz sürümünü mevcut olup, türkçe dil desteği malasef yok. Windows XP/Vista/7/2003/2008 (32 or 64 Bit) işletim sistemlerini destekliyor. Windows 2000 ve Windows 9x/ME için ise daha alt versiyonları mevcut. NTFS,FAT32,FAT biçimlendirmelerini destekliyor. Bulduğunuz dosyaları dilerseniz sıkıştırın, dilerseniz silin. Treesize daha geniş bir açıdan sabit diskinizi değerlendirmenize yardımcı olacaktır.

http://www.jam-software.com/Kategori: Yazılım

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş