Google plus da oyun

| 30 Eylül 2011 |


 

 

Google+ da oyun zamanı

Sosyal paylaşım platformları artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasına girdi. Facebook, Twitter gibi platformlarda paylaşılan hayatların süresi gün geçtikçe artıyor. Bu platformlara en son eklenen ve iddialı durumda olan Google+’ın son yeniliğinin platformda oynanabilecek olan oyunlar olacağını bildirdi.

internet de sosyal paylaşım platformları üzerinden karşılıklı oyun oynamak pek çok kullanıcının yaptığı şeylerden biridir. Bunu gören Google+ da kendi medya sosyal servisi içerinde böyle bir ortam oluşturdu. Angry Birds, Blitz ve Zynga Poker gibi 16 oyunu ki bunlardan 15’i flash biri HTML5 temelli, popüler oyunları oynayabilirsiniz. Oyun sırasında nasıl oynayacağınız, kimlerle oynayabileceğiniz ve bunları kimin görebileceği gibi ayar seçenekleri mevcut ken, oyun gereksiz bildirimler mesajlar ve reklamlarla sizi rahatsız etmiyor. Çevrenizdeki kişilerin hangi oyunları oynadığını görebildiğiniz gibi oyun davetleri almanızda mümkün.

Bilindiği gibi Google+ yayına çıktığı andan itibaren en hızlı yükselen sosyal paylaşım platformu oldu. Google’nin hızla gelişen bu sektöre hızlı gireceği uzmanlar tarafından öngörülüyordu. Paylaşım platformlarının rekabeti nedeniyle yeni özellikler geliştirmek durumunda kalan Google+ kullanıcıları artık platform üzerinden çeşitli oyunlar oynayabilecekler. Facebook’un Twitter’e karşı en büyük silahı olan oyunlar Google+ kullanıcılarının en fazla istek yaptığı alanların arasında bulunuyordu. Henüz ortalama 3 aylık yayın süresi olan Google+’ın yaptığı açıklamaya göre kullanıcıların oyun oynadıkları süre boyunca daha fazla sosyal iletişimde bulunduğu göz önüne alınarak oyun özelliğinin yakında tüm kullanıcılar açılacağı belirtildi. Şu anda test aşamasında olan özellik sınırlı sayıda kullanıcıya açılmış durumda. Oyun özelliğini test eden kullanıcıların yaptıkları açıklamalarda platform üzerinden oynanan oyunların demo olmasına kalite ve oynanabilirliğinin yüksek olduğunu iletiliyor. Zynga gibi facebook’da birçok oyunu hayata geçiren büyük şirketlerin Google+ platformuna sıcak baktığı gelen duyumlar arasında. Şirket tarafından yapılan açıklamada facebook’dan sonra Google+ içinde oyun çalışmalarının başladığı oyun özelliği aktif olduğunda Google ile masaya oturulacağı iletiliyor.

Günümüz internet kullanıcılarının %45’i her gün sosyal platformları ziyaret ediyor. Araştırmalara göre bu oran içerisinden her gün düzenli olarak platform üzerinden oyun oynayanların oranı %70’i buluyor. Bu araştırmaları dikkate aldığı gözlenen Google+ hayatına devam etmek için diğer platformlarda olan özellikleri arttırarak kendisine katmak zorunda olduğunun bilincinde. Son olarak facebook’da bir gönderi uzunluğu 60.000 çıkartılmış iken Google+ da bu uzunluğun 100.000’i bulabileceği iletiliyor. Bakalım Google+ daha hangi özellikleri bizlere sunacak?Kategori: Internet

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş