Google +1 butonu neden önemli ?

| 29 Haziran 2011 |


Google +1 butonu

Çok güzel bir şey buldunuz ve bunu başkaları ile paylaşmak istiyorsanız,   o halde bunu    Google’ a +1 le belirtmeniz tavsiye etmeniz ve bu konuda arama yapan diğer insanların veya arkadaşlarınızın  sizin tavsiyeleriniz doğrultusunda buraya yönlendirmesi sağlayacaktır.

Kısaca; +1 düğmesi, “bu çok güzel” veya “bunu görmelisin” demenin kısa yoludur.+1 düğmesini tıklayarak sevdiğiniz şeyleri herkese gösterebilirsiniz. +1’leriniz sayesinde arkadaşlarınızın yanı sıra, rehberinizdeki ve web üzerindeki kişilerin de arama yaparken en iyi sonuçlara ulaşmasına yardımcı olabilirsiniz. Başka bir anlatımla twitter veya facebook’taki “like” düğmesinin Google ‘daki karşılığıdır. Gelecekte buradan elde edilen sonuçların site pagerank değerlerini etkileyen bir bileşen olacağı kaçınılmaz bir sonuç olacaktır.

+1’leri gösterin

Öğeleri +1’lemek için öncelikle genel bir Google profiline ihtiyacınız vardır. Bu, kişilerin tavsiye edilen bir yemek tarifini veya kamp alanını kimin tavsiye ettiğini görmesine yardımcı olur. Oluşturduğunuz profil herkes tarafından görüntülenebilir ve e-posta adresinize sahip olan herkes profilinizi bulabilir.

+1’leriniz Google profilinizde yeni bir sekmeye kaydedilir. +1 sekmenizi tüm dünyayla paylaşabilir veya gizli tutarak web üzerinde sevdiğiniz ve sayısı her geçen gün artan şeylerin kaydını tutmak ve yönetmek için kullanabilirsiniz.

+1’leri görüntüleyin

Bazen, tanıdığınız biri sizin aradığınız bir şeyi daha önceden bulduysa, ona ulaşmak daha kolaydır. İlginizi çeken önerileri, tam da istediğiniz zamanda, arama sonuçlarında görün.Bir dahaki sefere arkadaşınızın bahsettiği oteli hatırlamaya çalıştığınızda veya destek vermek için bir dernek aradığınızda, bir +1 size yardımcı olabilir. Google Hesabınızda oturum açmış olduğunuzdan emin olun yeter.Kategori: Internet, Webmaster

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş