Godaddy Hesap Oluşturma

| 27 Aralık 2011 |


Godaddy domain ve hosting hizmeti alabileceğiniz amerika orjinli bir firmadır. Popüler domain firmalarından biridir. Öncelikle bu hizmetlerden yararlanabilmemiz için bir hesap oluşturmamız gereklidir. Alacağımız hizmetler için ödemeyi kredi kartı veya PAYPAL üzerinden yapabilirsiniz. Sayfaya bağlandığınızda üst başlıkta Create Account şeklinde Hesap oluşturma yolu üzerinden ilgili sayfaya bağlanıyoruz. Site arayüzünden malasef türkçe dil desteği yok, Ancak Google Chrome web arayüzü üzerinden sayfayı türkçeye tercüme ederek ziyaret etmenizde size kolaylık sağlayabilir.
Create A new Customer Account sayfasında * ile imlenmiş alanlar zorunlu alanlar bunları kesinlikle doğru olarak doldurmamız ve bir yerde saklamamız gerekiyor. Öncelikle şifreniz en az 5 hane olmalıdır. Bu sekme içersinde yer alan “Password Hint” doğrulama için gerekli login şifrenizden farklı bir hatırlatma şifresidir. “Call-in PIN” ise müşteri servisini aradığınızda kullanacağınız doğrulama kodudur. Ben örnek bir ekran doldurdum. Kullanacağınız e-mail adresinizin daimi bir e-postanız olmasında fayda var. Domain taşınması veya ilerde karşılacabileceğiniz probleri ve çözmeniz ve kanıtlamanız açısından oldukça faydalı olacaktır. Bu işlemleri doğru olarak yaptıktan sonra posta kutunuzu kontrol edin. Bir doğrulama e-mail alacaksınız. Godaddy sizi bir müşteri numarası verecektir. İsterseniz bu müşteri numarasını yada hesabı oluştururken kullandığınız kullanıcı adınız ve şifrenizi ilgili yerlere yazarak login düğmesini tıklıyoruz.
Bu pencerede sağ tarafta gördüğünüz My Acccount sizin kişisel alanınızdır. Şu anda yapmamız gereken önceden planladığımız domain adını alış-veriş sepetimizde eklemek. Domains başlığından Domain Name Registration düğmesini tıklatalım. Domain adımımızı yazıp sorgulayalım. Bunun için GO düğmesine basmamız yeterlidir. “is already taken” şeklinde bir mesaj bu ismin başka bir kullanıcıya ait olduğunu bize söyler. Alternatiflere sayfa içinden göz atabilirsiniz. Uygun domaini “Add” ile ekliyoruz. Eğer hosting hizmetinide buradan satın alacak isek Hosting başlığından ilgili web hosting paketiniz seçiyoruz. Eğer wordpress altyapısını kullanan bir site tasarlıyorsak wordpress blog hosting de seçeneklerimiz arasında. Bu türlü bir seçim mysql ve wordpress kurulumunu size entegre halde sunuyor. Aslında bu drupal yada joomla da olabiliyor. Artık geriye ödeme bilgileri kaldı. Bu işlemi Paypal veya kredi kartı bilgileriniz ile gerçekleştirdek sonra yaklaşık 1 saat içinde kurulumun gerçekleştiği ile ilgili bir e-mail alıyorsunuz. Artık bloglamaya başlayabilirsiniz.
Kategori: Internet, Webmaster

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş