FBackup basitce ücretsiz olarak verilerini yedekleyin | Teknoloji Raporu

| 15 Eylül 2014 |
FBACKUP Ücretsiz veri yedekleme ve geri yükleme ;

Bu alanda Romanya orjinli ve Microsoft Sertifikalı Partneri olan Softland tarafından geliştirilen FBACKUP ücretsiz versiyonunu kullanabilirsiniz. Eğer memnun kalırsanız, bu yazılımın ücretli BAckup4all adındaki sürümü de mevcut.
DoPDF ve NOVAPDF gibi Acrobat PDF formunda taşınabilir belge oluşturabilen yazılımları da mevcut. Ben DOPDF ve FBACKUP programlarını uzun zamandır kullanıyorum.

fbackup_infoFBACKUP türkçe dilini desteklemesi ve oldukça sadeleştirilmiş arayüzü ile kullanımı oldukça basit ücretsiz bir program.
Windows 8, 7, Vista, XP, 2008/2003 Server (32/64-bit) gibi işletim sistemlerini destekliyor.

Temel olarak yedeklemeyi nereye yapacağımızı seçiyoruz. Bunlar lokal, harici hardisk, network üzerinden bir sürücü veya taşınabilir harici depolama alanları olabilir.

Daha sonra yedeğini almak istediğimiz dosya veya klasörleri seçiyoruz.

Dilersek filtre ile kopyalamak istediğimiz klasörde kullanılan dosyaların geçici olarak oluşturduğu temp dosyalarını bu olayın dışında bırakabiliyoruz.

Yedeklemeyi full tam yedeklemede  standart zip formatında yerden kazanmak amacıyla veya Mirror Yansı yedek  sıkıştırma yapmadan asıl dosyaların birebir kopyasını oluşturarak yapabiliriz.

Yedeği alınan ve zip formatında sıkıştırılan dosyalara şifreleyebilirsiniz.

Bu dosyaların isimlerini yıl ay gün haftanın günü gibi çeşitli TAG değişkenleri otomatik olarak oluşturabilirsiniz.

Dosya yedeklemelerini aylık, günlük , logon olduğunuzda veya sadece belli bir zamanda bir kereliğine şeklinde zamanlayabilirsiniz. Yedeklemeden önce test yapmasını isteyebilir, yedeklemeden önce eski yedeği silmesini isteyebilir veya yedeklemede sıkıntı olursa ne kadar süre sonra tekrar çalışacağını ayarlayabilirsiniz.

Programın LOG günlükleri ve mesajları ayrıca mail tarzı klasörleri size işlerin başarılı olup olmadığı veya iptal edildiği gibi mesajları da veriyor.

Dilerseniz alınan yedekleri görüntüleyebilir veya test butonu ile kontrol edebilirsiniz. Gerekli olduğunda restore ile bu yedeğinizi geri yükleyebilirsiniz.

Yedekleme işlemi sırasında dosyanızın kullanılıyor olması önemli değil Windows tarafından sağlanan disk gölge servisini Volume Shadow Service özelliği kullanılarak yansıması alınır ve yedeklenir.

FBackup gönül rahatlığı ile kullanılabilecek bir program ve güncellemelerini otomatik olarak kendi yapıyor. Yalnız program bir kalıp image yedekleme programı değil. Yani full bir işletim sisteminin t zamandaki kalıbının yedeklenmesinden ziyade belli önemli dosya ve klasörlerinizin yedeğini alan başarılı bir yazılım.

Dosyayı http://www.fbackup.com/tr/ sitesinden hemen indirebilirsiniz.Video da bu işlemler basit olarak anlatılmış umarım faydalı olur.

isaretadamKategori: İp Uçları

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş