Çocuk dostu web gezgini

| 15 Eylül 2011 |Çocuklar için güvenli internet olmalı mı?

İnternet ve pc teknolojisinin gelişimi artık öyle bir noktaya İlkögretime başlayacak veya devam eden çocuklar için tablet pc kullanılaması projeleri bile aktif durumda şu anda. Bir taraftan baktığımızda çok eğitici ve yararlı gözüken bu teknoloji, diğer taraftan zararlı kaynaklara ulaşıldığında yeni nesil toplumu için bir yıkım olabiliyor. Özellikle çocukların denetimsiz olarak internet üzerinde sörf yapmaları sağlıksız sonuçlar doğurabilmekte. Bilgisayar karşısında giderek daha çok zaman geçiren çocukların internetin zararlı yanlarından koruması için ailelerin tedbir alması kaçınılmaz. Bildiğimiz Explorer, mozilla firefox ,google chrome gibi web uygulamaları yerine kullanacağınız tarayıcı çocuk dostu bir tarayıcı ile bunları aşmanız mümkün. Her ne kadar diğer browser ayarlarında bazı ayarlamalar yapılabiliyorsada bu daha iyi bir çözüm gibi. Yine eğitim ve eğlence amaçlı güvenli sitelerde internetin keyfini sürebilirler. Kidrocket, KidZui veya Pikluk servislerinden indereceğiniz browser ile ebeyen kontrollü elinizde olsun. Gerekirse zaman kısıtlaması ve parola koymak mümkün oluyor. Linklerden daha fazla bilgi alabilirsiniz.

http://www.kidzui.com/learn_more


 

Kidzu browser   exe şeklinde pc nize iniyor. Bu yüzden bir güvenlik uyarısı alırsanız bu normal. Kurulumun ardından program penceresinde eğlenceli video, music video, kategorilere göre oyunlar ve web gezgini gibi seçeneklerle gayet eğlenceli çocuk dünyasına giriş yapabilirsiniz. Parents üzerinden ebeyn konrollerini yapabilirsiniz. Bunun için e-mail ile ücretsiz kayıt olmanız gerekiyor. 30 günlük aktivesini ve çocuğunuzun en çok neyi sevdiğini takip edebilmeniz mümkün.

http://pikluk.com/more

 http://www.kidrocket.orgKategori: Magazin

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş