Cep oyun en iyi 20

| 27 Haziran 2012 | 1 Yorum
Cep oyunları

Mobil olarak her zaman oynayabileceğimiz en çok indirilen ve geniş kullanıcı kitlesine sahip 20 seçme cep oyununu incelemesi. Listedeki oyunların bir çoğunun hem andorid hemde IOS işletim sistemi versiyonları mevcut olup, online olarak AppStore veya Android magazalarından indirebilirsiniz.

Fruit NinjaOyun özelikle çocuklar için oldukça eğlenceli. Kolay oynanabilmesi farklı yaşlardaki oyunculara da hitap etmesini sağlıyor. Oyun Store da yayınlanmaya başlandığında milyonlarca kez indirilmiş. Dokunmatik ekran üzerinde tamamen parmaklarınızı ve konsantrasyonunuzu kullanarak oynayabileceğiniz bu oyunun mantığı basit olarak ekrana fırlayan çeşitli meyveleri dilimlemeniz üzerine kurulu. Ne kadar dilim o kadar puan ve bu arada meyvelerle beraber fırlatılan bombalara dokunmamanız gerekiyor. Extra özellikler sağlayan muzlar da oyuna ayrı bir renk katıyor.

Temple Run

Gizli ormanların içindeki bir tapınaktan çaldığınız bir heykelle kapıdan çıktığınızda oyun başlıyor. Peşinizden sizi takip eden maymunların nefesini ensenizde hissediyorsunuz. Bu kovalamaca da siz telefonunuzu sağ sola hafifçe yatırıp kendinizede yön verirken, keskin sağa sola dönüşleri , zıplamaları veya yerden sürünerek kayma hareketini ekran üzerindeki dokunuşlarınızla yapıyorsunuz. Çok fazla hayran kitlesine sahip olan bu oyun 0.99 cent karşılığında indirilebilirken şu an da ücretsiz. Oyunda bir son yok siz koşabildiğiniz sürece puan alarak oyunu sürdürüyorsunuz. Aldığınız puan ı dilerseniz diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve sıralamaya girebilirsiniz.

Cut the Rope

Yapımcılığı Rusya’dan iki kardeş tarafından yapılan bu oyunda 275 farklı seviye mevcut. İlk çıktığında 50 seviyeye sahip olan bu oyuna her ay yeni seviyeler ekleniyor. Bir gün kapınız çalınıyor ve paket içinde bir yaratık geliyor. Om-Nom adındaki bir canlıya şeker yedirmeye çalışıyorsunuz bunun için çeşitli nesnelerden yararlanarak ipleri kesip buna bağlı olan şekerleri sevimli canlımıza ulaştırmamız gerekiyor. Maalesef bu yaratığımız ağzını açmak dışında bir girişimde bulunmuyor.

Angry Birds

Finlandiya lı bir firma tarafından tasarlanan bu oyun bir fenomen haline geldi. Sanırım en popüler oyunlardan biri durumunda. Oyunda yumurtaları çalınan kuşlar, intikam peşinde hedefleri kasklarını giymiş ve çeşitli nesnelerin içersine gizlenmiş domuzlar. Bir mancınıktan fırlattığınız bu kuşlar farklı özelliklere sahip, basit bir fizik bilgisi ile eğik atışla kuşlarımızı hedefe ulaştırmamız gerekiyor. 7 den 70 e herkesin sevgilisi olan bu Çin’de bir parkta gerçek hayata dahi geçirilmiş bir durumda. Özellikle kızgın kuşların çıkardığı sesler ve efektler , grafikler oldukça etkileyici. iPhone platformda başlayan bu oyun şu an tasarımı ve tarzı ile beğenildikten sonra pek çok mobil platformuna uygun hale getirildi.

Contre Jour

Bu oyunun atmosferi ve arka fon müzikleri oldukça iddalı gelebilir. Tek gözlü uzaylı bir yaratığımız var ve çeşitli nesneleri kullanarak veya zemine yapacağımız dokunuşlarla yaratığımızı yuvarlayıp ekran üzerindeki ışığa ulaştırmamız bir sonraki kademeye geçmemizi sağlıyor. Ücretsiz bu oyunu denemekte fayda var.

Lane Splitter

Motorsiklet üzerinde arabalara çarpmadan ilerliyorsunuz. Yön için telefonumuzu yada tabletimizi sağa sola yatırmamız gerekiyor. Ekran üzerinden karekterinize dokunuşlarla çeşitli akrobatik hareketler yaptırabiliyorsunuz. Aslında siz düğün gününe yetişmeye çalışıyorsunuz ve trafikte daha hızlı gitmelisiniz. Yeni eklenen karekterlerle ve parkurlarla geliştirilen bu oyun on milyonun üzerinde indirilmiş durumda. IOS ve Android versiyonları mevcut.

Tiny Wings

Bu oyunda uçmayı çok isteyen ancak küçük kanatları olan bir kuşa yardımcı oluyoruz. Kuş havalanmak için sizin dokunuşunuza ihtiyaç duyuyor ve tümseklerdeki eğimler yardımıyla havalanıp en uzak mesafeye uçmaya çalışıyor. IOS da çalışıyor.

Jetpack Joyride

Karekterimiz bir laboratuardan sırt roketi aşırıyor ve havalanıyor elektrik alanları, karşı roketler ve lazerler gibi pek çok engeli aşarak çeşitli görevleri yerine getiriyorsunuz. Çok fazla senaryo, araç, kıyafete ve sırt roketine sahip bu oyunun oldukça zengin bir içerik sunuyor. Galeri ve video desteği olan bu oyun favori oyunlarınızdan biri olabilir.

Bullet Time

Multiplayer desteğine sahip bu oyunun çok kullanıcı desteği Apple’ın sosyal paylaşım platformu Game Center üzerinden veriliyor.  

High Noon

Vahşi batıda bir kovboy olarak birinci seviyeden oyuna başlıyorsunuz. Karekterinizi oluşturup, ağ üzerinden sizin gibi oyuncularla düellolar yapıyorsunuz. Bu karşılaşmalardan para, tecrübe ve puan kazanıyorsunuz. Farklı seviyelerde daha tecrübeli oyuncularla karşılaşabiliyorsunuz. Oyunu dilerseniz Apple game center yada başlangıçta local olarak oynayabilirsiniz. Telefonunuzu bir silah gibi kullanıyorsunuz ve altı patları telefonuzu aşağı yatırıp, açıklan kova yerlerine dokunarak mermileri dolduruyorsunuz. Oldukça farklı bir oyun.

Draw Something

Yeni çıkan bir oyun ve indirilme sayısına göre iyi bir kullanıcı kitlesine sahip bir oyun Oyunu internet üzerinden farklı oyuncularla yada facebook arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Oyunun size verdiği nesneyi çiziyorsunuz karşınızdaki oyuncuda bu çizilen nesneyi tahmin etmeye çalışıyor.

Sword E Sworcery EP

Oldukça etkiyelici grafiklere sahib bir macera oyunu ve bulmaca sevmeyi seviyorsanız bu android destekli oyunu deneyebilirsiniz.

Zombie Smash

Gece vakti evinize bir zombi saldırısı oluyor ve siz bunlarla baş etmek zorundasınız. Zombilerden ele geçirdiğiniz silahlar, ve diğer nesneleri kullanabiliyorsunuz. Oyunun grafikleri oldukça başarılı özellikle meteor yağmuru gibi extra durumlar oyunun heyecanı arttırıyor.

Fling

Bu oyun ekran üzerindeki farklı renklerdeki topların birbirine çarptırılması üzerine kurulu bir bulmaca oyunu ve sadece bir tek top kalması hedefimiz. 10.000 den fazla bulmaca sizi yıldırmaz ise bu IOS ve Android destekli oyun sizi bekliyor.

Radiant Defense

Oyunda bir uzay üsünde intahar etmeye çalışan uzaylıları korumanız gerekiyor. Oyun planlama , strateji ve kule savunma gibi özellikleri içeriyor. Bu konuda size yer gösteren bilim adamlarınız ve komutanlarınız var.

Jelly Defense

Oyunun amacı işgal altında tutulan Diploglobe gezegenini korumak.Kırmızı ve mavi renkteki uzaylıları stratejik olarak düşman saldırı noktalarına göre yerleştirmemiz gerekiyor. Oyun oldukça sevimli. Müzik ve grafik olarak oldukça sempatik gelebilir.

Infinity Blade

Yirmiden fazla ödül alan bu oyun Appstore da bir numarada olan üç boyutlu ve oldukça etkileyici grafiklere sahip bir oyun. Zaten kareden bunu anlayabilirsiniz.

Death Rally

Ölümüne yarışlarda bir sürücüsünüz ve amacınız para ve şöhret kazanmak

Grand Theft Auto 3

Oldukça popüler olan bu oyunda bir suç örgütü içersine yükselişinizin hikayesi. Tabiî ki bu uğurda araba hırsızlığı ve insanları yumruklamayı göze almanız gerekiyor. Olaylar bir şehrin içersinde geçiyor.

Plants vs Zombies

Stratejiye dayalı bir kale savunma oyunu.Kategori: Internet

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (1)

Trackback URL | Yorum RSS

  1. cep oyunları dedi ki:

    Oyunların hepsi birbirinden güzel , ellerine sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş