Buton yapmak Adobe Photoshop

| 13 Eylül 2011 |


Basit bir buton nasıl yapılır?

Bu tür uygulamalar için grafik editör programlarına ihtiyacımız olacaktır. Bu uygulamada ben Adobe Photoshop programını kullandım.

Adım Adım Uygulamayı yaparsanız. Belli bir noktadan sonra kendiniz değişik varyasyonlarda oluşturabilirsiniz.

1.File   > New   ile   veya CTRL+N tuş kombinasyonunu kullanarak 150×100 piksel bir alan oluşturdum.

2.Menu’den Layer > new > layer yada CTRL+SHIFT+N ile katmanımızı oluşturalım.

3.Bu alana Rounded rectangle tools ve fill pixels durumunda bir dolu çerceve yapalım Radius 10px olsun. Renk olarak ben #0c3fe4 seçtim.

4. layer>rasterize>shape ile dikdörgeni belirleyelim.

5.Oluşturduğumuz katmana Layer style içersinden veya   blending opsiyonundan inner glow ardından stroke verelim. Bu bahsettiğimiz efeklere layer penceresi üzerinde katmana sağ tıklayarak blending üzerinden ulaşılabilir.

6.Pen tooldan paths konumda şekildeki gibi çizelim.

Paths oluştuktan sonra make selections yapalım. Bunu window>paths üzerinde sağ klikleyip yapabilirsiniz. Üst araç çubuğundan Image >>adjustments >>levels de istediğimiz yansıma efektini verelim. İşaretlediğimiz bu alana ışık yansımasından oluşan bir renk vermeye çalışalım.

7.Ben daha sonra Tool üzerinden istediğim metni yazıp create warped text butonu üzerinden Arc Upper effecti verdim. Daha önce uyguladığımız blending opsiyon üzerinden Drop Shadow, Outer Glow ve stroke   uyguladım.

8. Son olarak çerceve katmanı daha önceki inner glow ve stroke efektifine artı Bevel and Emboss effekti verdim. Bu efekte shading altındaki angle yani açıyı değiştimeniz ve değişik varyasyonlar elde etmeniz mümkün.  Kategori: Yazılım

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş