Android ‘e kişi bilgilerinin transferi

| 28 Haziran 2012 | 12 Yorum
Android cihazıma bilgisayarımda yer alan kişi bilgilerini nasıl transfer edebilirim?

Outlook da tutulan kişi bilgilerini android cihazımıza aktarmak istiyorsak, Outlook da virgülle ayrılmış değer ( .csv) dosyasına kişileri vermek gerekiyor daha sonra dilerseniz senkronizasyon esnasında Google plus hesabınızın içine bu kişileride alabiliriz.

Outlook 2010 uygulamasından kişileri bir csv dosyasına aşağıdakiş şekilde aktaralım:

 •      Outlook uygulamasını açın
  • Menüden Dosya Sekmesini tıklatın
  • Seçenekleri tıklatın
  • Gelişmişi tıklatın. •      Dosyaya ver seçeneğini tıklatın ve İleri’yi tıklayın.
 •      Virgülle Ayrılmış Değerler (Windows) seçeneğini tıklayın.
 •      Sizin export etmek istediğiniz kişiler klasörünü seçin.
 •      Kişiler dosyanıza bir isim verin ve Gözatı tıklatıp, dosyayı kaydetmek istediğiniz alanı seçin.

    Ekrandaki bilgileri gözden geçirin. Eğer kişiler için özel alanlar tanımlanmışşa, export etmeden Özel Alanları gerekli eşleştirmeleri yapın ve  hazır olduğunuzda, Son’u tıklatın.

Outlook 2007 de ki ekranlarımız;

Outlook 2007 de yukarıdaki ekranları takip ederek kişisel kontaklarınızı virgülle ayrılmış bir windows dosyasına (*.csv ) aktarabilirsiniz.

Samsung Kies üzerinden USB ile kontak liste aktarımı 

Eğer bir samsung kullanıcı iseniz oluşturduğunuz csv uzantı dosyayı pc miz üzerindeki Kies arayüzü üzerinden USB kablosu ile telefonumuza aktarabiliriz. Diğer telefonlarda farklı arayüz programları farklı yaklaşımlar olabilir ancak mantık aynı olacaktır.

Eğer bu program sizde yoksa http://www.samsung.com/tr/support/usefulsoftware/KIES/JSP adresinden indirebilirsiniz.

 • Phonebook veya telefon defteri ikonunu kies arayüzünden tıklatın.
 • Burada PC sekmesini seçelim ve Open file (Dosya aç) düğmesini tıklatalım.
 • Burada aktaracağımız dosya diğer telefon defteri (other Phonebooks *npf,*lef,*csv) file formats created with other software yani başka programlar tarafından oluşturulan opsiyon olacak. Bunu seçip tamam diyelim.
 • Dosya Aç düğmesi ile devam edelim ve ayıraç olarak comma veya virgul ve lisan kodlama dili olarak kullandığınız dili türkçe yi seçelim. Oluşturduğumuz dosya seçimi ardından arayüz üzerinde kontak listenizi göreceksiniz. Eğer bir problem yoksa artık USB üzerinden bu listeyi sağ üst köşede yer alan transfer düğmesi yardımıyla telefonunuza aktarabilirsiniz.

Samsung cep telefonu kullananlar aşağıdaki yazımda detaylı videoları bulabilirler.

http://teknorapor.com/kies-samsung-ile-kisi-bilgilerinin-aktarilmasi/ 

Google Hesabınıza kişileri almak için:

 •      Gmail gelen kutusunu açın ve Gmail seçeneğine tıklayıp soldaki kişileri seçin.
 •      Kişi listenizde üstünde yer akan diğer düğmesini tıklatın ve Al’ı tıklatın.
 •      Yukarıdaki adımları kullanılarak oluşturulan CSV dosyasını bulmak ve seçmek için Gözat düğmesini tıklatın.
 •      Dosyanızı seçtikten sonra Al’ı tıklatın.
 •      Kişileriniz artık cihazınızda Google Hesabı için temas sync seçeneği düzenleyerek cihazınıza senkronize edilebilir. Dokunmatik Uygulamalar> Ayarlar>Hesaplar ve senkronizasyon.

    Eşitleme ayarlarını düzenlemek için Google Hesabınızda dokunun. Sadece cihazınıza aldığınız senkronize Sync Kişiler dokunun.Kategori: İp Uçları

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (12)

Trackback URL | Yorum RSS

 1. can dedi ki:

  fakat ben outlook u tıkladığımda direk açılıyor dosya aç falan diye bişey yok.

 2. can dedi ki:

  en az 3 sattir uğraşıyorum olmuyor

  • editor dedi ki:

   Yazıma eklemeler yaptım. Versiyon farkından dolayı fark olmuş olabilir. Umarım bu sefer kolaylıkla halledersin.

 3. serkan dedi ki:

  hocam mikrosoft outlook taki kişileri galaxy s2 ye aktardığımda kişi resimleri gelmiyor sadece isim numara gidiyor,kartviziti komple nasıl aktarırız,kies le yaptım olmadı,gmaile aktardım oraya da sadece isim numara gitti resimler gitmedi,ilginçtir nokia pc suit ile eski bir nokia telefona aktardım sorunsuz bir şekilde komple gitti yardım lütfen

  • editor dedi ki:

   merhaba, text dosya formatında ne yazıkki resimleri aktarmanız mümkün değil. Outlook da yer alan tüm kisileri seçip, mouse ile tutup yeni oluşturduğunuz klasöre sürükleyin. Oluşan bu msg uzantılı kartvizitleri yine kies programı üzerinden aktarmayın deneyip sonucu paylaşır mısın?

 4. cemal dedi ki:

  Iyi aksamlar eski telefonumdaki kisileri outlook a kaydettim yeni note 2 aldim ama csv olarak cikartsamda kies kabul etmio nedenola ilir acaba

 5. tayfun dedi ki:

  Hocam çok teşekkür ederim. Bütün gün google play store de dahil senkronizasyon programı aradım. en az 15 değişik program denedim. izinlere falan takmıyorumda durmadan hata veren sınırlı sayıda kayıt yaptıran programların arkasından sizin paylaşımınıza ulaştım. Ne telefona ne de bilgisayara program yüklemeden hallettim…ALLAH razı olsun. Tekrar teşekkür ederim. Sevgi saygılar…

  • Bora M. Deniz dedi ki:

   rica ederim. Sayfayı sosyal medya da paylaşarak daha fazla kişinin faydalananmasını sağlamanız dileklerimle,

 6. İG dedi ki:

  Boş laf bunlar.
  Her kişi eklendiğinde bunlar yapılacak mı?
  Gogle Exchenge diye bir şey yok
  Ne Yahoo ne de Google Sync konusunda geliştiricileri çok zayıf. Kendileri yapamıyor bunu siz mi yapacaksınız.
  Microsoft Exchange kullanın en iyisi

 7. gncfnr dedi ki:

  android telefonlarda gmail hesabınız varsa ve oturum açtıysanız senkronize ederek kişiler gmail rehberine kaydolur.. daha sonra başka bi cihaz kullanıyosanız bu cihazdan gmailinize giriş yaptığınız an kişiler o cihaza sorgulamadan yüklenir.. yüklenmesini istemiyosanız veya silmek istiyosanız mail hesabınızı kapatmak gerekir veya gmail ayalarından kişileri de silebilirsiniz.. siz herhangi bir numarayı silseniz bile o kişi gmail de olduğu için arama veya mesajda o kişinin ismi gözükür!!!

  • Bora M. Deniz dedi ki:

   teşekkürler gncfnr 🙂 yazı 2012 ve 2015 deyiz Bu şekilde google hesapları senkronizasyon opsiyonunun gelmesi ile işlerimizi kolaylaştırdı..

 8. beyazzenci dedi ki:

  arkadaşalr merhaba,

  benim öğrenmek istediğim konu şöyle; telefonumda eski çalıştığım şirketin outlook hesabı yüklü ve bende uzun zamandan beri tüm kayıtları onun üzerinden yapıyormuşum. şirketten ayrıldım ve xperia z1 cihazımda rehberde filtreleme yerinden outlook kapadığım zaman numaralarım gidiyor. onları bir türlü rehbere yada sim karta aktaramadım. bu arada mail hesabımı telden silmek istiyorum ama rehber dolaysıyla silemiyorum. bu konuda bana nasıl yardımcı olabilirsiniz.
  teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş