Acer Aspire R7 İncelemesi ve Teknik Özellikleri

| 22 Mayıs 2013 |
Acer Aspire R7 İncelemesi ve Teknik Özellikleri

            Dünyanın en büyük üçüncü bilgisayar üreticisi Acer, yeni dizüstü bilgisayar modeli Acer Aspire R7 ile teknoloji dünyasındaki rekabetini sürdürüyor. Ayrıca, Acer, rekabette yaşadığı zorlukları da son derece üstün ürünlerle aşmaya ve piyasadaki yerini korumaya çalışıyor.

           Acer Aspire R7 ‘nin en dikkat çekici özelliği patenti yine Acer a ait olan ekran menteşe bağlantısı. Bir parmak hareketi ile ekranı normal konumundan, 180 derecelik bir açıyla ters döndürmeniz veya cihazın gövdesine sıfır derece ile ekran size dönük olacak şekilde yaslamanız mümkün.

acerR7Windows 8 işletim sistemli Acer Aspire R7 için Acer firmasının bugüne kadar yaptığı bilgisayarlar arasında en iddialı ve cesur olanı diyebiliriz. Öyle ki, Acer’in bu bilgisayarı tasarım anlamında da bir hayli yaratıcı… Acer, bu üründe bilgisayar tasarımının ne kadar yaratıcı olabileceğini de göstermiş. İlk bakışta garipsenen ama son derece çekici bir kapak tasarımı ve hareketli ekranı ile dikkat çeken Acer Aspire R7, dizüstü, tablet ve masaüstü bilgisayarların bir karması şeklinde tasarlanmış. Kullanıcının ihtiyaçlarına cevap verecek şekilde istenildiğinde dizüstü, masaüstü ya da tablet formatları söz konusu olabiliyor. 15.6-inç Full HD 1920x1080P dokunmatik ekranı sayesinde tablet şekli son derece ideal görünüyor. Dizüstü ve masaüstü formları ise arkasına monte edilen bir menteşe ile sağlanıyor. Bu özellikleriyle Acer’in bu ürünü için yeni nesil laptop tanımlaması da yapılabilir. Ayrıca, klasik bilgisayar alışkanlıklarından kurtulamayan, ama gelişen bilgisayar teknolojisinden de geri kalmak istemeyenler için bu ürün birebir diyebiliriz.

Acer Aspire R7

Acer Aspire R7

Acer’in bu son ürünü, boyut ve ağırlık açısından ultrabook gibi olmasa da işlevsellik bakımından bir ultrabook özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Yani bu yeni nesil laptop, Intel Core i5 veya i7 işlemci tipi seçenekleri ile Dolby Home Theater v4 ses teknolojisine, 12GB’a kadar RAM’e sahiptir. Bunun yanında Acer Aspire R7’de 1TB’a kadar HDD ve 256GB SSD depolama sistemi mevcuttur.

Ve daha da fazlası… WiFi, Bluetooth 4.0 + HS ve 720p web kamerası vardır. Bu yeni nesil laptop piyasadaki diğer Ultrabook’lar gibi Windows 8 işletim sisteminde 64 bitte çalışır ve MS Office, fotoğraf düzenleme, ışık video düzenleme, web tarama, e-posta ve sosyal ağ taşıma kapasitesine ve hatta daha fazlasına sahiptir.

Ürünü diğer marka bilgisayar modellerinden ayıran bir özelliği de fare işlevi gören touch paddir… Farklılığı ise yine tasarımda gizli. Diğer modellerde bu kısım klavyenin önünde yer alırken, bunda klavyenin arkasına konulması tercih edilmiş.

HD 1920×1080 çoklu dokunmatik ekrana ve çok yönlü tasarıma sahip bu ürün capcanlı görüntü kalitesi ile de rakiplerinden ayrılıyor. Ağırlı ise 2.5 kilogram… Ağırlığı itibarıyla dezavantajlı gibi görünse de hem tasarımı, hem de nitelikleri söz konusu olduğunda son derece ideal bir bilgisayar… Ayrıca, “notebook,” “pad,” “display” ve “ezel” modları ile dört farklı seçenek de söz konusu…

Acer’in bu yeni nesil laptopu 999 dolardan başlayan fiyatlarla kullanıcıları ile buluşuyor. Bu fiyat, üstün niteliklere sahip bu bilgisayar için son derece düşük. Ancak, bu fiyat düşüklüğünü Acer’in genel fiyat politikası olarak değerlendirebiliriz.Kategori: Genel

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş