22find.com ve Desk365 yönlendirmesini kaldırmak

| 25 Şubat 2013 | 2 Yorum
22find.com ve Desk365 yönlendirmesi

22find.com gibi kaldırmak istediğimiz bu program aslında CheckSoftware ve Technology Limited tarafından geliştirilen CheckRun22find_unistaller ve de Desk365 üzerinden bilgisayarlarımıza kurulmaktadır. Ücretsiz olarak bilgisayarımıza yüklediğimiz uygulamalar web tarayıcısındaki varsayılan ana sayfayı 22find.com olarak değiştirmektedir. Programı kaldırsanız dahi varsayılana eklenen bu link kaldırılmamakta ve arama yapmak istediğinizde bu sayfaya yönlendirilmektesiniz. Bu gibi durumlar aslında sisteminizde ki güncel güvenlik yazılımları tarafından uyarılmaktadır. Daha önce de 95p.com gibi bir yönlendirmeyi http://teknorapor.com/95p-com-virus/ sayfasında yayınlamıştım.

ADIM 1: 22find.com bilgisayarınızdan kaldırmak.

1- 22find.com programını bilsayarınızdan kaldırmak için başlangıç düğmesine basıp denetim masasını seçelim ardından programlar ve özellikleri seçelim. Eğer Windows 8 kullanıcısı sol köşe üzerinden Mouse sağ click ile yine yukarıdaki bahsettim gibi linke ulaşabilir.

2- Bu noktada CheckRun22find_unistaller ve Desk365 i bulup programlardan kaldıralım. Burada dikkat edilmesi gereken nokta bazı bilgisayarlarda bu programlarının isimleri değiştirilmiş olabileceğidir. Burada CheckSoftware and 337 Technology Limited tarafından geliştirilmiş olması gibi ibareler programı bulmakta fayda sağlayabilir. Programları kaldırırken bence her zaman remove unistaller veya Advanced system care Uninstall Programs gibi üçüncü parti yazılımları kullanmakta fayda var. Regedit kayıtlarındaki artık anahtarlarında kaldırılması bilgisayarınızın performansı açısından da oldukça faydalı olacaktır.

Adım2: 22find.com Web tarayıcıya verdiği hasarların düzeltilmesi

22find.com kullandığımız tarayıcının ana sayfası değiştirmişti.

İnternet Explorer kullanıcıları;

1-İnternet Explorer tarayıcısının sağ köşesinde yer alan çark şeklindeki ayarlar üzerinden internet seçeneklerini ulaşması gerekiyor.

22findcomexplorereset22-Gelişmiş sekmesinde yer alan İnternet Explorer Ayarlarını sıfırla düğmesine basıyor.

3-Açılan pencerede Kişisel Ayarları Sil önünde yer alan kutuya tik koyarak Sıfırla düğmesine basıyoruz.

22findcomexplorereset3

4-Sıfırlama işleminin yapıldığına dair karşımıza gelen diyalog pençesine tamam diyoruz.

5-Exploreri kapatıp tekrar açıyoruz. Açılıştan sonra Ayarlar> İnternet seçenekleri> Genel sekmesi altındaki varsayılan giriş sayfasını tekrar kontrol edelim gerekirse varsayılanı kullan düğmesine basabilirsiniz.

Firefox kullanıcısı iseniz ;

1-Sol köşedeki Turuncu Firefox > Yardım > Sorun giderme bilgileri

2-Firefox tarayıcısını ilk durumuna sıfırla üzerinden işlemi başlatalım.

3-Onayın ardından Firefox yeniden başlayacaktır.

firefoxreset22findcom1

Google Chrome kullanıcısı iseniz ;

Google Chrome da menü simgesi üzerinden araçlara buradan da eklentilere gidelim.22find.com şeklinde bir uygulamanın yetkilendirildiğini göreceksiniz. Bazen bunun ismi farklı olabiliyor bu nedenle sizinle ilgisiz eklentileri silmenizde yada bilmiyorsanız tüm eklentileri kaldırmanızda bir mahsur yok. Yine Google Chrome menusu üzerinden ayarlardan arama motoru yönetimini bulup burada listede 22find.com varsa bunu x ile kaldırıp, dilerseniz Google.com veya istediğiniz bir arama motorunu varsayılan olarak seçin.

Bunlara rağmen Google Chrome açıldığında ana sayfa tekrar 22find.com a dönebilir. Bu durumda  yine Chrome menüsünden Ayarlar dan aramaları Yeni bir sekmede aç  seçeneğini aktif hale getirelim.

Masaüstünde yer alan veya menüde yer alan tarayıcı kısa yolları üzerinde Mouse ın sağını tıklatıp özelliklerini açtığımızda Kısayol sekmesi içersinde Hedef alanında “C:Program Files (x86)Mozilla Firefoxfirefox.exe” http://www.22find.com şeklinde bir ekleme göreceksiniz burada ilgili kısmı siliyoruz. Dilerseniz tüm bu kısayolları silip, orijinal dosyasından yeninden oluşturun. Dosyanın bulunduğu yer hedef dizini içindeki satırda mevcut.

22find.com kısayol silmeKategori: İp Uçları

Bora M. Deniz ()

Teknoloji, internet, ve bilişim gibi konularda paylaşımlarım ve yazılarımla 2011 den beri teknorapor.com dayım. Sosyal medya da yararlı bulduğunuz yazılarımı paylaşmanız dileklerimle... The author shares and writings IT, internet and technology news blog offering

Yorum (2)

Trackback URL | Yorum RSS

  1. Garcinia dedi ki:

    bu konu bana oldukça faydalı oldu saol

  2. mustafa dedi ki:

    arkadaşlar ben hepsini denedim olmadı en sonunda başlat menüsünün sağındaki internet ve google chrome kısa yollardan özellikleri bulup hedef bölümündeki“C:Program Files (x86)google chrome.exe”den sonra ne yazıyorsa hepsini oradan da silince yok oldu geçmiş olsun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

« Paylaş